← Vissza

news.bsdnet.hu

Vitézy Dávid: A héten hétköznap és vasárnap is látogatható a Karmelita

Telex 2026-06-16 11:10
Szerdától a héten minden hétköznap és vasárnap is látogatható lesz a Karmelita és a korábbi Miniszterelnöki Kabinetiroda épülete is a budai Várban – jelentette be Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter kedden a Facebookon . „Amikor Magyar Péterrel közösen elbontottuk a Várban a kordonokat, azt ígértük, hogy a Karmelita és a Miniszterelnöki Kabinetiroda épülete addig lesz látogatható, amíg van rá érdeklődés” – írta Vitézy, aki közölte, hogy még bőven tart az érdeklődés a látogatás iránt. „Ezen a héten szerdától kezdve minden hétköznap, valamint vasárnap is látogatható lesz a két épület” – írta a miniszter. A látogatáshoz a szabadkarmelita.hu oldalon lehet regisztrálni. Az április 12-i választás után Magyar Péter miniszterelnök azt kérte a belügyminisztertől, hogy bontsák el a Miniszterelnökség korábbi épületénél, a Karmelitánál felállított kordonokat, majd május 15-én ő maga is a Karmelitához látogatott , és Vitézy Dáviddal közösen szimbolikusan megkezdték a bontást.
Eredeti cikk megtekintése →