← Vissza

news.bsdnet.hu

A DVTK és a Puskás Akadémia játékosa is végleg az MTK-é lett

NB1.hu 2026-06-16 11:08
Jurek Gábor és Kerezsi Zalán is végleg az MTK játékosa lett. A DVTK kedden elbúcsúzott a klubtól kölcsönben az MTK-nál szereplő Jurek Gábortól. A dvtk.eu beszámolója szerint a fővárosi klub életbe léptette a támadó kölcsönszerződésében szereplő kivásárlási záradékot, így a diósgyőri nevelésű játékos átigazolási díj ellenében marad az NB I-ben. Az NB1.hu korábban már jelezte, hogy a Diósgyőr játékost is kaphat Jurekért cserébe . Információink szerint az MTK fiókcsapatából a 25 éves Babinszky Bence csatlakozhat hamarosan a DVTK-hoz. Ádám Martin, Jurek Gábor és a többiek: legfrisebb átigazolási fejlemények Diósgyőrből Közben a Puskás Akadémia azt jelentette be, hogy Kerezsi Zalán játékjoga is végleg az MTK-hoz került. „Kerezsi Zalán 2024 nyarán igazolt – kölcsönben – első csapatunkhoz a Honvédtól. A 2024–2025-ös évadban 21 élvonalbeli meccsen lépett pályára a Puskás Akadémia színeiben, a Magyar Kupában pedig gólt is szerzett a Haladás ellen. A szélsőt 2025-ben végleg átigazoltuk a kispestiektől, majd újabb kölcsönszerződéssel az elmúlt évadot az MTK-nál töltötte, és a következő idényben is a fővárosiaknál futballozik majd, miután a játékjoga végleg a kék-fehérekhez került” – írja Puskás Akadémia. A két játékos végleges átigazolását az MTK is megerősítette. Jurek Gábor és Kerezsi Zalán már Pinezits Máté vezetőedző irányításával kezdte meg a nyári felkészülést. A 22 éves Jurek a tavaszi idényben 13 NB I-es mérkőzésen négy gólt és két gólpasszt jegyzett az MTK-ban. Kerezsi a legutóbbi szezonban 26 élvonalbeli meccsen hat gólt szerzett a kék-fehéreknél.
Eredeti cikk megtekintése →