← Vissza

news.bsdnet.hu

„A miénk a legelnyomottabb csapat a világbajnokságon” – az iráni csapat több segítséget vár a FIFA-tól

24.hu 2026-06-16 11:22
A meccsen Új-Zéland kétszer is vezetett, ám Irán mindkétszer egyenlíteni tudott. A találkozót Los Angelesben játszották, ám az irániak hiába bíztak abban, hogy a meccs utáni napon a kaliforniai városban ejthetik meg a regenerációt szolgáló foglalkozást, a lefújás után két órával vissza kellett térniük a mexikói bázisukra, Tijuanába. „Azt mondták, hogy azonnal távoznunk kell, ami nagyon feldúlt minket. Őszintén szólva nem tudjuk, miért zavartak vissza minket. Ez nagyon furcsa, és úgy tűnik, mások terveznek helyettünk. A miénk a legelnyomottabb csapat a világbajnokságon – bosszankodott Amir Galenoei szövetségi kapitány. Infantino bement az irániakhoz a meccs után Az iráni küldöttség már korábban is felemelte a hangját, mivel a szövetség elnöke, valamint a menedzsment több tagja sem kapott vízumot, miután az Egyesült Államok háborúban áll az ázsiai országgal. Az Új-Zéland elleni meccs után a FIFA elnöke, Gianni Infantino bement az irániak öltözőjébe, és jelezte, tisztában van a csapatot érintő nehézségekkel. Megértelek titeket, és tudom, min mentek keresztül. De mindennél erősebbek vagytok, és erős üzenetet küldtök az egész világnak – hangzottak a FIFA-elnök szavai. Galenoei kapitány ezek után Infantinónak is elmondta, hogy azt várják, hogy a FIFA kiálljon értük. Több segítséget várnak a FIFA-tól Ugyanezen a véleményen volt a csatár Mehdi Taremi, aki nehezményezte, hogy kettő helyett egy nappal a meccs előtt érkeztek meg Los Angelesbe, ami sem nekik, sem a sportágnak nem jó. „Egy világbajnokságon alaposan fel kell készülni, mert a mérkőzés mindenkinek – edzőknek és játékosonak egyaránt – komoly stresszt jelent. De nem kapjuk meg a szükséges támogatást, és úgy érzem, a FIFA-nak jobban kellene segítenie minket” – nyilatkozta a 33 éves Taremi, aki jelenleg a görög Olympiakosz játékosa. Taremi szerint az amerikai kormány által bevezetett korlátozások hátrányosan érintik a felkészülésüket, és gátolják őket abban, hogy a legjobb formájukat nyújtsák. Az iráni csapat legközelebb június 21-én lép pályára, újfent Los Angelesben, amikor Belgiummal játszik a csoportkör második fordulójában. A G csoportban jelenleg minden csapatnak 1 pontja van, mivel Belgium és Egyiptom is döntetlent játszott egymással.The post „A miénk a legelnyomottabb csapat a világbajnokságon” – az iráni csapat több segítséget vár a FIFA-tól first appeared on 24.hu.
Eredeti cikk megtekintése →