Az NB III-ban marad vezetőedzőként a 12-szeres magyar válogatott futballista
NB1.hu
2026-06-16 11:24
A Mosonmagyaróvár új vezetőedzője korábban az NB I-be is feljutott a Budafokkal.
Csizmadia Csaba irányításával kezdi meg a következő időszakot az NB III-ban szereplő Credobus Mosonmagyaróvár.
A Credobus Mosonmagyaróvár közösségi oldalán jelentette be, hogy Csizmadia Csaba lett a csapat új vezetőedzője. A 41 éves szakember Gyürki Gergelyt váltja az óváriak kispadján.
Csizmadia játékosként 12 alkalommal szerepelt a magyar válogatottban, edzőként pedig már több állomáson is dolgozott a magyar futballban. A Budafok vezetőedzőjeként 2020-ban feljutott az NB I-be, majd később újra irányította a klubot.
A Kisalföld beszámolója szerint Csizmadia később Gyirmóton dolgozott vezetőedzőként, majd az U21-es válogatottnál, Gera Zoltán segítőjeként a Vasasnál és a Kecskemétnél is másodedző volt. Legutóbb az NB III-as Dorog vezetőedzőjeként dolgozott, ahonnan az előző idény végén távozott .
Új vezetőedzővel vág neki a következő idénynek a bronzérmes klub
A Mosonmagyaróvár a májusban lezárult bajnokságban 47 ponttal a 7. helyen végzett az NB III Északnyugati csoportjában.