Wolff: Át kell gondolnia a Mercedesnek, hogyan kezeli a pilótái csatáját
F1világ
2026-06-16 11:30
A brackley-i alakulat domináns formában kezdte a szezon első hat fordulóját, és veretlenül indította az idényt, miután jelentős előnyre tett szert riválisaival szemben. A múlt hétvégén, Barcelonában azonban először megtört ez a sorozat, Lewis Hamilton ugyanis megszerezte első győzelmét a Ferrari színeiben.
A Mercedesnek reagálnia kellett Hamilton korai kerékcseréjére a versenyen, ez azonban panaszokat váltott ki George Russell részéről, aki úgy érezte, ezzel megnyílt az út egy kedvezőbb stratégia előtt csapattársa, Kimi Antonelli számára. A két versenyző később kerék a kerék elleni csatába is bonyolódott , mielőtt Antonelli erőforrás-probléma miatt kiesett a futamból.
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Mivel a Mercedes idén először került valódi nyomás alá egy másik csapat részéről, Wolff szerint elképzelhető, hogy a folytatásban módosítaniuk kell a megközelítésükön.
HIRDETÉS
„George hihetetlenül kezdte a versenyt, úgy tűnt, mintha mögötte mindenki állna” – mondta Wolff. „Aztán azonban visszaesett a tempó, és a többi etapban, illetve az első etap vége felé Kiminél volt az előny. Nem avatkoztunk közbe a kettejük csatájába, mert mindig is így versenyeztünk.”
„De ez egy olyan helyzet, amelyet a jövőre nézve mindkét versenyzővel meg kell vizsgálnunk: hogyan kezeljünk egy olyan szituációt, amikor tempókülönbség van, ha a győzelemért harcolunk, vagy fennáll a veszélye annak, hogy elveszítjük a győzelmet.”
„Ez érdekes megbeszélés lesz, de mindig teljesen átlátható módon, a csapat legjobb érdekét szem előtt tartva.”
A Ferrari jelentős fejlesztési csomagja Barcelonában harcba hozta az olasz istállót, Wolff pedig arra számít, hogy a maranellói csapat a következő fordulókban is ott lesz az élmezőnyben . Miközben a Mercedesnek kezelnie kell az új fenyegetést, Wolff nem számít arra, hogy a versenyzők részéről bármilyen nehézségbe ütköznének.
HIRDETÉS
„Mindig is azt mondtuk, hogy most már van egy harmadik fél, amely bekapcsolódik a bajnoki küzdelembe, a konstruktőri és a versenyzői oldalon is” – fogalmazott. „Ebből a szempontból házon belül meg fogjuk beszélni a két versenyzővel, hogyan akarjuk kezelni azt a helyzetet, amikor fennáll a veszélye annak, hogy feltartjuk egymást. Ez nem lesz probléma, csak talán újra kell kalibrálnunk magunkat.”
Hamilton barcelonai fölénye: tényleg a VSC döntötte el a versenyt?