← Vissza

news.bsdnet.hu

Nyomoznak a Győrbe jutott NKA-pénzek miatt

Magyar Hang 2026-06-16 10:33
Állítsa be, hogy a Magyar Hang cikkeit mindig az elsők között lássa a Google keresőben! Elrendelte a nyomozást a NAV a még a választások előtt, a Nemzeti Kulturális Alapból Győrbe érkezett támogatások ügyében – erről a feljelentő,  Kósa Roland győri alpolgármester számolt be a közösségi oldalán . Mint a politikus kifejtette, amikor kiderült a több milliárd forintot érintő NKA-botrány, Győrben azonnal elrendelték a kivizsgálását annak, hogy ki és mennyit kapott. Ennek keretében „nehezen magyarázható támogatói döntésekre leltek”: „több mint 100 millió forint közpénz jutott olyan helyi „szervezeteknek”, amelyek valójában értelmezhető tevékenységet nem végeznek”. Négy egyesületről van szó:• Fiatalok Külügyi és Kultúr Egyesülete – 35 millió forint• Fiatalok Sport és Kultúr Egyesülete – 20 millió forint• Polgári Sport Kör Egyesület – 30 millió forint• HD Sport Egyesület – 20 millió forint Kósa Roland tájékoztatása szerint mindegyik egyesület bejegyzési eljárását ugyanazon a napon indították, mindegyik egyesület alapszabályát ugyanazon a napon fogadták el, mindegyik egyesületben képviseleti jogosultsággal rendelkezik ugyanaz a személy: Juhász Balázs abdai fideszes önkormányzati képviselő. – Dühítő, hogy üres egyesületekhez folyik a közpénz, miközben értékteremtő helyi szervezetek anyagi nehézségekkel küzdenek – fűzte hozzá. Költségvetési csalás és hivatali visszaélés miatt tett feljelentést, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Dél-alföldi Bűnügyi Igazgatósága el is rendelte a nyomozást, amit összevontak az az NKA-ügyben már folyamatban lévő büntetőeljárással.
Eredeti cikk megtekintése →