Folyamatosan küldik el a Pesti Srácok és a Világgazdaság dolgozóit, többen már a levelezésükhöz sem férnek hozzá
HVG
2026-06-16 12:08
A Forbes.hu úgy tudja, hogy a Világgazdaság szerkesztőségének asszisztense el sem tudott köszönni a kollégáktól, van olyan, aki ezek mellett is korrektnek tartja a felmondást. Időközben kiderült, hogy a Pesti Srácok összes munkavállalóját is elbocsátják.
Elbocsátották a Mediaworks portfóliójához tartozó Világgazdaság szerkesztőségének tagjait kedden délelőtt – értesült a Forbes.hu . A lap szerint reggel 9-re rendelték be a dolgozókat a Mediaworks budapesti, Üllői úton található irodájába, ahol az IT-osztály bármiféle előzetes jelzés nélkül elkezdte összeszedni a munkatársak laptopjait és monitorjait. A Forbes forrásai szerint kedd reggel óta többen a munkahelyi levelezésükhöz sem tudnak hozzáférni, kizárták őket a csetelős alkalmazásból is. A lap úgy tudja, az elsők között küldték el a szerkesztőségi asszisztenst, aki elköszönni sem tudott a kollégáktól, ezután következett a Világgazdaság főszerkesztője, majd az olvasószerkesztők, korrektorok. Az elbocsátás érinti a fotószerkesztőt és több newsroomost is.
A lapnak nyilatkozó egyik újságíró szerint korrekt módon történt a felmondás, a dolgozók kapnak végkielégítést, és kifizetik nekik a bennmaradó szabadnapokat is.
Ahogyan a Forbes is megjegyezte, a Mediaworkshöz 2016-ban csatlakozott a Világgazdaság, az elmúlt években egy központi gazdasági szerkesztőségnél működött. Ez azt is jelentette, hogy aki a Világgazdaságba írt cikkeket, annak az írásai más Mediaworks által kiadott lapban, portálon is lehetett olvasni.
Időközben kiderült az is, hogy a Pesti Srácok összes munkavállalóját elbocsátják. Huth Gergely felelős szerkesztő a 24.hu -nak elmondta: csoportos létszámleépítés történik, közel húsz dolgozót érint a döntés, ami egy hónap múlva lép hatályba. Azonban hozzátette: nem biztos, hogy teljesen megszűnik a lap, továbbra is tárgyalnak a tulajdonossal, számítanak az olvasói segytségre.
Nagyon remélem, hogy annál többe nem fog kerülni a lap visszaszerzése, mint amennyit mi magunk kaptunk érte
– mondta Huth a lapnak, és kiemelte, hogy a kiadó még megmaradt lapjaival továbbra is jó együttműködésre számítanak.
Múlt pénteken a HVG írta meg , hogy a héten indulhat el közel kétszáz dolgozó elbocsátása a kiadóból, hétfőn délelőtt tájékoztatta a vezetőség az állományt. Ezután kiderült , valóban következnek olyan változások, amelyek a létszámot is érintik, később bejelentették azt is, hogy a Bors azonnali hatállyal megszűnik , másnap már nem is jelenik meg. A közleményben írták, hogy emellett felfüggesztik a Ripost és a Metropol weboldalainak működését, július 1-jétől pedig a Nógrád Megyei Hírlap, a Heves Megyei Hírlap és a Komárom-Esztergom megyei 24 Óra napilap nyomtatott kiadását is. Hozzátették: az érintett tartalmak a továbbiakban digitális formában, online felületeken lesznek elérhetők az olvasók számára.
https://hvg.hu/360/20260615_mediaworks-leepites-megyei-lapok-bors-ebx
Nyitókép: HVG / Reviczky Zsolt
Sőt, még Trump elnök úr is!
Az alkalmi darabot Bartók Béla 1907. október 1-jén írta szerelme, Geyer Stefi hegedűművész kérdésére.
A Boeing 64 évvel ezelőtt gyártotta le az utolsó B–52-es nehézbombázót.