← Vissza

news.bsdnet.hu

Folytatódik a tömeges leépítés a Mediaworksnél, elbocsátják a Pesti Srácok összes munkavállalóját

Index 2026-06-16 12:08
Csoportos létszámleépítés keretében a Pesti Srácok című lap összes munkavállalóját elbocsátja a Mediaworks – nyilatkozta a 24.hu -nak Huth Gergely. A felelős szerkesztő a lapnak elmondta: csaknem húsz munkavállalót érint a döntés, ami egy hónap múlva lép hatályba. Ugyanakkor szerinte nem biztos még, hogy a lap is megszűnik, ugyanis tárgyalnak a tulajdonossal, hogy tovább működtethessék az újságot. Úgy látja, erre reális esély lehet olvasói segítséggel. A lap egyik alapítója korábban Huth Gergely volt, ezért arról is megkérdezték, milyen körülmények közt vehetik vissza azt a Mediaworkstől. Mint mondta, zajlanak erről tárgyalások, de biztosat még nem tud. „Nagyon remélem, hogy annál többe nem fog kerülni a lap visszaszerzése, mint amennyit mi magunk kaptunk érte” – mondta. Hozzátette, hogy a Mediaworks megmaradó termékeivel további jó együttműködésre számítanak. Hétfőn hivatalossá váltak azok a napok óta terjedő értesülések , amelyek szerint jelentős átalakítás zajlik a Mediaworksnél. A kiadó rendkívüli állománygyűlést hívott össze, amelyen a munkatársakat a szervezetet érintő változásokról tájékoztatták. Az átalakítások tömeges leépítésekkel jártak együtt , emellett több ismert kiadvány megszűnését is bejelentették. Az Index információi szerint a Mediaworks vezetése hétfőn, a délelőtt 10 órakor kezdődött tájékoztatón jelentette be a munkatársaknak a létszámcsökkentést. Ezt követően a rovatvezetők egyenként egyeztetnek az alkalmazottakkal. Értesülésünk szerint azoknak, akiket érintett a leépítés, még hétfőn le kellett adniuk a céges laptopjukat és telefonjukat. Úgy tudjuk, Mokáné Medve Henriett, a Mediaworks Hungary Zrt. tömegmédia-divíziójának művészeti és gyártási vezetője tartott eligazítást, aki annyit közölt a dolgozókkal, hogy tömeges leépítés következik; információink szerint mintegy 180 munkavállalót érinthet a döntés. A cégcsoport több ismert kiadványát is megszüntette . A Bors mellett több megyei lap is eltűnik a piacról, amivel évtizedes médiamárkák története ér véget. A változásokról, a nyomtatott sajtó jövőjéről és a Blikk terveiről Kolossváry Balázs főszerkesztő beszélt lapunknak . (Borítókép: Szollár Zsófi / Index) Kövesse az Indexet Facebookon is!
Eredeti cikk megtekintése →