← Vissza

news.bsdnet.hu

Hegedűs Zsolt minőségi mutatók mentén szeretne új egészségügyi rendszert kiépíteni

Index 2026-06-16 12:20
Kedden ülésezett az uniós tagállamok Foglalkoztatási, Szociálpolitikai, Egészségügyi és Fogyasztóvédelmi Tanácsa Luxemburgban. Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter azt hangsúlyozta, olyan új egészségügyi rendszert szeretnének létrehozni, amelyet három kulcsérték fog jellemezni: az őszinteség, az átláthatóság és a szakmaiság – írja az MTI. Az új rendszer ezen értékek mentén fog formálódni, nem a mennyiségi szemlélet fogja vezérelni. Éppen ezért a minőségi mutatók mérését és az adatok nyilvánosságra hozatalát ígéri. Emellett konkrét terveik között szerepel az orvostechnikai eszközök szabályozásának korszerűsítése és a biotechnológia egészségügyi alkalmazására vonatkozó szabályozási keret fejlesztése. Hegedűs Zsolt közölte, az új magyar kormány kész arra, hogy konstruktív módon részt vegyen az intenzív európai jogalkotási munkában, és szorosan együttműködjön a többi tagállammal. A miniszter mérföldkőnek nevezte a keddi találkozón való részvételét. „Táncoljunk együtt, vagy inkább dolgozzunk együtt!” – üzente. Korábban Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter intézkedése volt az Országos Mentőszolgálat főigazgatójának tisztségéből való felmentése .  Csató Gábor kilenc év után távozott posztjáról, a főigazgatói feladatokat pedig átmenetileg Constantinovits Miklós látja el. (Borítókép: Hegedűs Zsolt 2026. január 1-jén. Fotó: Papajcsik Péter / Index) Kövesse az Indexet Facebookon is!
Eredeti cikk megtekintése →