← Vissza

news.bsdnet.hu

Pintér Bence felvetette, hogy legyen Győrben a vagyonvisszaszerzési hivatal

HVG 2026-06-16 12:44
Helyben szeretne előrehozott önkormányzati választást a győri polgármester, de országosan nem támogatja azt, ahogyan azzal sem ért egyet, hogy a polgármesterek mandátumát két ciklusban maximalizálják. A helyi korrupciógyanús ügyek és a múlt héten kirobbant óbudai parkfenntartási botrány alapján is úgy gondolja Pintér Bence független győri polgármester, hogy „ez a város az ország”, emiatt is javasolta a kormánynak, hogy legyen a nyugat-magyarországi városban a Nemzeti Vagyonvédelmi és -visszaszerzési Hivatal székhelye – derül ki a Népszavának adott interjúból. Pintér Bence elmondta, választ egyelőre nem kapott a felvetésére, de az ötletet nem utasították el első körben. A polgármester beszélt arról is, készen állnak arra, hogy konkrétumokról tárgyaljanak a kormánnyal, de úgy gondolja, Magyar Péterék legfontosabb feladata most az EU-s pénzek gyors megszerzése, ezért el tudja fogadni, hogy nem ültek le az első héten az önkormányzatokkal tárgyalni. „A polgármesterek dolga viszont pont az, hogy a helyi ügyekre is ráirányítsák a figyelmet, nekünk Győrben égető határidőink vannak” – mondta. Pintér többek között arról beszélt, hogy a szolidaritási hozzájárulás fizetése a közszolgáltatások leállásához vezethet, mert bár a győri költségvetésben rendelkezésre állnak a július 15-én és október 15-én befizetendő részletek, ha ezt valóban ki kell csengetniük, nem fogják tudni működtetni a nagyobb kulturális- és sportlétesítményeket. A hozzájárulás „egy igazságtalan sarc, ami (…) az önkormányzatiság lényegét kezdi ki” - monddta. https://hvg.hu/ingatlan/20260610_gyor-sportkozpontok-bezaras-szolidaritasi-ado Arról, hogy a Megyei Jogú Városok szövetsége a fideszes Cser-Palkovics Andrást választotta elnöknek, Pintér azt mondta, „közel egy évtizednyi, az önkormányzatokat ezermilliárdokkal sarcoló fideszes politika után fideszes elnököt választani minimum következetlen”, a győri városvezetés ezért is függesztette fel tagságát a szervezetben. Cser-Palkovics András rutinját, szakmaiságát ugyanakkor nem vitatja. https://hvg.hu/itthon/20260603_szita-karoly-fideszes-polgarmester-tavozik-a-megyei-jogu-varosok-szovetsegenek-elerol-cser-palkovics-andras-az-uj-elnok Pintér Bence korábban többször beszélt arról, hogy előrehozott önkormányzati választásra lenne szükség Győrben, mivel jelentős csontvázak hullottak ki a szekrényből az előző vezetés után, a fideszes többségű közgyűlés azonban nem oszlatja fel a testületet. A polgármester azonban országos szinten már nem támogatná az előrehozott választásokat, mert szerinte az egy nagyon kényes jogi kérdés, hiszen öt évre kaptak mandátumot, és bár „vannak olyan pozíciók az országban – például a köztársasági elnök vagy más, hosszú időre kinevezett vezetők –, ahol egyértelmű a választói akarat a leváltásukra”, szerinte ez az önkormányzatokra nem terjeszthető ki. Pintér a polgármesterek kétciklusos korlátozását se támogatja, mert szerinte közvetlenül választott tisztségeknél erre nincs akkora szükség, mint például a parlament által megválasztott kormányfő esetében. „Ha a fizetésem csökkentése az ára annak, hogy Győr visszakapja a forrásait, akkor én ezt elfogadom” – mondta a Tisza javaslatáról, amellyel a városvezetők bérét csökkentenék, de úgy gondolja, ez nem fontos kérdés. Nyitókép: HVG / Veres Viktor. Az alkalmi darabot Bartók Béla 1907. október 1-jén írta szerelme, Geyer Stefi hegedűművész kérdésére. Sőt, még Trump elnök úr is! Miközben a FIFA próbálja kizárni a politilkát a világbajnokságról, ezt a szabályt magára nem érzi érvényesnek.
Eredeti cikk megtekintése →