← Vissza

news.bsdnet.hu

Súlyos betegség után meghalt Dénes Gábor István, a Magyar Rádió egykori műsorvezetője

Index 2026-06-16 12:47
Hosszan tartó, súlyos betegségben, 75 éves korában meghalt Dénes Gábor István, aki húsz évig dolgozott a Magyar Rádióban szerkesztő–műsorvezetőként – közölte az elhunyt családja kedden az MTI-vel. Mint írták, Dénes Gábor István 1974-től 1977-ig külsős munkatársként tanulta a szakmát, majd felvették a Petőfi Rádióba, ahol számos népszerű műsornak lett a szerkesztője, műsorvezetője, köztük a Sokféle című irodalmi magazinnak, a Kettőtől-ötig című kívánságműsornak, a Szívküldinek, az Iránytű utazási magazinnak és a Máról holnapra című hatórás éjszakai beszélgetős műsornak. A „Petőfi Rádió, a család rádiója” alapító–főszerkesztője volt. Közmédiás munkássága után évekig főtitkára volt a Menedzserek Országos Szövetségének – tették hozzá. Temetésére szűk családi körben kerül sor – közölték. Kövesse az Indexet Facebookon is!
Eredeti cikk megtekintése →