Elbocsátják a PestiSrácok összes munkavállalóját
Magyar Hang
2026-06-16 12:34
Állítsa be, hogy a Magyar Hang cikkeit mindig az elsők között lássa a Google keresőben!
Csoportos létszámleépítés keretében a PestiSrácok összes munkavállalóját elbocsátja a Mediaworks – nyilatkozta a 24.hu-nak a lap felelős szerkesztője. Huth Gergely elmondása szerint csaknem húsz munkavállalót érint a döntés, ami egy hónap múlva lép hatályba. Ez viszont még nem jelenti azt, hogy a lap is megszűnik, tárgyalnak a tulajdonossal, hogy tovább működtethessék az újságot. Szerinte erre „olvasói segítséggel” reális esély van.
A napokban már kiderült, hogy komoly leépítések várhatók az összesen 70 kiadványt magában foglaló Mediaworksnél. Hétfőn bejelentették, hogy keddtől felfüggesztik a Bors megjelenését, július 1-jétől pedig a Nógrád Megyei Hírlap, a Heves Megyei Hírlap és a Komárom-Esztergom megyei 24 Óra című napilapokét. Az egyes lapok digitális felületei üzemelnek tovább. A Ripost.hu és a Metropol.hu esetében viszont azokat is bezárják.
A héten bejelenthetik még a Magyar Nemzet néven megjelenő, korábban Magyar Idők néven működő újság hetilappá alakítását is.