← Vissza

news.bsdnet.hu

Testőrt kellett fogadnia Amanda Seyfriednek egy kommentje miatt

Mediapiac 2026-06-16 12:40
Komoly következménye lett egy közösségi médiás hozzászólásnak Amanda Seyfried számára. A színésznő elárulta, hogy a rá zúduló gyűlölethullám miatt egy időre testőri védelemre volt szüksége. Nehéz időszakról beszélt Amanda Seyfried egy friss interjúban. A színésznő a brit GQ magazinnak mesélte el, hogy egy közösségi médiában közzétett kommentje után olyan mennyiségű támadást kapott, hogy végül testőrt kellett fogadnia. A történet Charlie Kirk konzervatív influenszer halála után kezdődött. Seyfried egy olyan bejegyzéshez szólt hozzá, amely Kirk korábbi, sok vitát kiváltó kijelentéseit idézte fel többek között az abortuszról, a bevándorlásról és a feketékről. A színésznő röviden annyit írt a poszthoz: „ Gyűlölködő volt.” Emellett egy másik idézetet is megosztott, amely így szólt: „ Ha meghívod az erőszakot az asztalhoz, ne csodálkozz, ha elkezd falatozni. „ A bejegyzések után Seyfriedet sokan bírálták a közösségi médiában, és rövid idő alatt hatalmas mennyiségű negatív kommenttel találták szembe magukat,írja a 24.hu. A színésznő szerint a történtek jól mutatják, milyen gyorsan válhatnak ellenségessé az online viták. „ Egy: kibaszottul azt mondhatok, amit érzek. Kettő: ezt nem feltétlenül bántó módon tettem. De óriási mértékű félelem, gyűlölet és késztetés van arra, hogy másokat támadjanak és leromboljanak” – fogalmazott az interjúban. Seyfried azt is elárulta, hogy a helyzet odáig fajult, hogy egy időre biztonsági intézkedéseket kellett hoznia. „ Aztán egyszer csak azon kaptam magam, hogy egy rohadt testőr kísér a repülőtéren, és arra gondoltam: „Ez őrület” – mondta. A színésznő szerint különösen aggasztó, hogy ma már egy véleménynyilvánítás is ilyen következményekkel járhat. Hozzátette: azt szeretné, ha a gyerekei egy olyan világban nőnének fel, ahol biztonságban elmondhatják a véleményüket, amennyiben az nem árt másoknak.
Eredeti cikk megtekintése →