← Vissza

news.bsdnet.hu

Elmenekült a baleset után a vétkes autós, még a rendszámot is leszedte, de a személyijét a kocsijában hagyta

HVG 2026-06-16 13:03
Nemcsak a baleset miatt, hanem egyedi azonosító jellel visszaélés miatt is elítélhetik. Vádat emelt a Győri Járási Ügyészség egy 37 éves férfi ellen, aki balesetet okozott, majd elhajtott, és az autó rendszámait is leszerelte, hogy nehezebb legyen azonosítani a járművet. A vádirat szerint a férfi 2024. májusban egy Győr környéki településen vezette az ideiglenesen forgalomból kivont autót. Egy kereszteződésben nem adott elsőbbséget egy szabályosan érkező járműnek, ezért összeütköztek. Bár személyi sérülés nem történt, a vétlen autó az ütközés erejétől az útpadkára sodródott. A sofőr azonban nem maradt a helyszínen. Tolatott egyet, majd elhajtott. Később egy mellékúton hagyta az autót, és a rendszámtáblákat is leszerelte róla, hogy nehezebb legyen azonosítani. Egy fontos részletről viszont megfeledkezett: a személyi igazolványát az utastérben hagyta, így a rendőrök gyorsan a nyomára bukkantak. Az ügyészség cserbenhagyás és egyedi azonosító jellel visszaélés miatt emelt vádat a férfi ellen. Emellett azt is indítványozták, hogy a bíróság meghatározott időre tiltsa el a járművezetéstől. Az ügyben a Győri Járásbíróság hoz majd döntést. Tavaly katonai parádé, vasárnap ketrecharcosok véres küzdelme tette férfias tesztoszteronparádévá a születésnapját Donald Trumpnak, aki meg van győződve arról, hogy mindent megtehet és megkaphat. Az alkalmi darabot Bartók Béla 1907. október 1-jén írta szerelme, Geyer Stefi hegedűművész kérdésére. Sőt, még Trump elnök úr is! Miközben a FIFA próbálja kizárni a politikát a világbajnokságról, ezt a szabályt magára nem érzi érvényesnek.
Eredeti cikk megtekintése →