← Vissza

news.bsdnet.hu

G7-csúcs: Zelenszkij és Trump új lendületet adna a béketárgyalásoknak

Origo 2026-06-16 13:17
A franciaországi Évianban zajló G7-csúcson a világ vezető gazdasági hatalmainak képviselői az ukrajnai békefolyamat előmozdításáról egyeztetnek. A tárgyalásokon részt vesz Volodimir Zelenszkij ukrán elnök is, miközben Donald Trump amerikai elnök optimistán nyilatkozott a rendezés esélyeiről – írta meg a Magyar Nemzet . A csúcstalálkozó egyik kiemelt témája az ukrajnai békefenntartási és rendezési folyamat. Az amerikai elnök szerint mindkét fél nyitottságot mutat az egyeztetésekre, és Washington az iráni megállapodás lezárása után még nagyobb figyelmet fordíthat az ukrajnai rendezésre. – fogalmazott Trump. Volodimir Zelenszkij a G7-csúcsra tartva, a moldovai Chisinauban beszélt egy új diplomáciai kezdeményezés lehetőségéről. Az ukrán elnök elmondta, hogy korábban a Genfi-tónál szerettek volna tárgyalást szervezni Vlagyimir Putyinnal, ezt azonban Moszkva elutasította. Az ukrán államfő szerint, ha a találkozót személyesen Trump kezdeményezné, azt az orosz elnöknek jóval nehezebb lenne visszautasítania. – fogalmazott Zelenszkij videóüzenetében. Az ukrán elnök ezzel arra a vasárnapi telefonbeszélgetésre utalt, amely során Donald Trump 80. születésnapja alkalmából köszöntötte fel az amerikai elnököt, és amelynek során az ukrajnai háború kérdése is napirendre került.
Eredeti cikk megtekintése →