Növelheti az éjjel személyzet nélkül nyitva tartó boltjainak számát a Coop
Telex
2026-06-16 13:11
Mérlegeli a Coop Szeged Zrt., hogy további élelmiszerboltokat állít át úgynevezett hibrid üzemmódra, miután az első, szegedi üzlet teljesítményét megfelelőnek tartja – jelezte a cég a többek között bolti automatizálással is foglalkozó Laurel Kft. által szervezett konferencián.
Előzmények: a lánc első hibrid boltja 2025 májusában nyílt meg Szegeden.
Alulnézet: a hibrid boltba éjszaka és ünnepnapokon egy alkalmazás letöltése és az azon belüli regisztráció, illetve egyedi QR-kód beolvasása után lehet belépni.
Felülnézet: a tapasztalatok szerint a hibrid boltban éjszaka kisebb a leltárhiány, mint a nappali, hagyományos működés során, a lopási kísérletekről a kamerarendszer egy diszpécsert értesít, aki szükség esetén bejelenti az esetet a rendőrségnek.
Számokban: egy év alatt több mint 27 ezren vásároltak a boltban személyzet nélküli üzemmódban, és ezekben az időszakokban a kosárérték 22 százalékkal nagyobb volt, mint a hagyományos nyitva tartás alatt.
Tágabb kontextus: a megoldást fejlesztő Laurel ügyvezetője, Bessenyei Attila szerint a technológiai alapok alkalmasak arra, hogy bármilyen, akár jóval nagyobb boltokban is biztonságosan ki lehessen építeni a hibrid működést.