← Vissza

news.bsdnet.hu

Hivatalos: távozik a magyar válogatott szövetségi kapitánya, miután nem jutottunk ki a világbajnokságra

Promotions 2026-06-16 13:14
Már nem Chema Rodríguez a magyar férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya. Zsinórban kiharcolt öt világbajnoki szereplést követően a magyar férfi kézilabda-válogatott nem lesz ott a következő vb-n. Magyarország összesítésben kikapott Szerbiától a világbajnoki selejztezőn, azonban még ennek ellenére is volt esély rá , hogy kijusson a tornára. A magyarok pályáztak a két szabadkártyás hely egyikére, de a Nemzetközi Kézilabda-szövetség döntése értelmében végül Törökország és Szaúd-Arábia lehet majd ott a 2027-es világbajnokságon. Olvass tovább... Olvass tovább... A Magyar Kézilabda Szövetség már június elején is tárgyalt a szövetségi kapitány jövöjével kapcsolatban, azonban akkor még nem döntöttek róla. Néhány órával ezelőtt viszont az MKSZ bejelentette , hogy Chema Rordíguez távozik a magyar férfi kézilabda-válogatott éléről. A spanyol szakember 2019-től másodedzőként dolgozott a válogatott stábjában, 2022 óta pedig szövetségi kapitányként vezette Magyarországot. Két világbajnokságon, két Európa-bajnokságon és egy olimpián irányította a nemzeti csapatot. Bár az itt eltöltött ideje alapvetően sikeresnek mondható, a szurkolók gyakran a szemére vetették, hogy a csapatnak nincs B-terve. Sokan voltak olyan véleményen voltak, hogy a csapat mentálisan fejlődhetne, mert így a fontos szituációkból rosszul jön ki. Mások inkább kiálltak Chema Rodríguez mellett és a Magyar Kézilabda Szövetség vezetésében változtattak volna. Olvass tovább... Olvass tovább... "A világbajnoki selejtezőn azonban nem sikerült megfelelő eredményt elérnünk, jelentősen csökkent az esélyünk az olimpiára való kijutásra is, és a vb-selejtezőt követő értékelés során az Elnökség, számos tényezőt figyelembe véve, arra a döntésre jutott, hogy változásra van szükség a férfiválogatott szakmai munkájában, így Chema Rodriguez távozik a szövetségi kapitányi posztról." - nyilatkozta Ilyés Ferenc, az MKSZ elnöke. Emellett megköszönte a szakember munkáját és elárulta, hogy amint döntenek az utódjáról, tájékoztatják majd a közvéleményt. Chema Rodríguez néhány hónappal ezelőtt még örömmel nyilatkozott a Nemzeti Sportnak a magyar férfi kézilabda-válogatottal kapcsolatban.
Eredeti cikk megtekintése →