← Vissza

news.bsdnet.hu

Elbocsátják a Pesti Srácok minden munkatársát

Klubrádió 2026-06-16 13:12
Csaknem húsz embert érint a Mediaworks döntése ennél a sajtóterméknél. Huth Gergely arról beszélt, tárgyalnak a tulajdonossal arról, vissza tudják-e venni portált az alapítók, egyelőre nem tudni tehát, hogy megszűnik-e. Közben kedd délelőtt elkezdték elbocsát a Világgazdaság munkatársait is. Csoportos létszámleépítés keretében a Pesti Srácok című lap összes munkavállalóját elbocsátja a Mediaworks. A döntés csaknem húsz munkavállalót érint és egy hónap múlva lép hatályba – mondta el a 24.hu-nak Huth Gergely, a fideszes médiabirodalomhoz tartozó lap egyik alapítója, jelenleg felelős szerkesztője. Még nem biztos, hogy megszűnik a lap, Huth elmondása szerint tárgyalnak a tulajdonossal arról, hogy esetleg vissza tudják-e venni a lapot. Szerinte olvasói segítséggel lehet esély arra, hogy tovább működjön a Pesti Srácok. Nagyon remélem, hogy annál többe nem fog kerülni a lap visszaszerzése, mint amennyit mi magunk kaptunk érte – mondta Huth. A múlt héten a HVG írt arról, hogy tömeges leépítés várható a Mediaworksnél , hétfőn délelőtt a vállalat arról kommunikált, hogy "létszámot érintő változásokkal" is járó "modernizációs célú szervezeti és portfólió-átalakítást hajt végre", estére kiderült, hogy kedden megszűnik a Bors, valamint a Ripost és a Metropol portáljai, július 1-től pedig három megyei napilap, a Nógrád Megyei Hírlap, a Heves Megyei Hírlap és a Komárom-Esztergom megyei 24 Óra nyomtatott kiadása is véget ér. Kedd délelőtt a Forbes írta meg, hogy tömegével bocsátják el a szintén a Mediaworkshöz tartozó Világgazdaság szerkesztőségének tagjait is, amit azóta meg is erősített a vállalat. Újságírók arról számoltak be a lapnak, hogy reggel óta nem férnek hozzá a vállalati levelezéshez és csethez, majd egyesével elkezdték őket behívni a főszerkesztő irodájába. A HVG korábbi információval egyezően, a 24.hu is úgy tudja, hogy mindeközben a Magyar Nemzet hetilappá alakulhat.
Eredeti cikk megtekintése →