← Vissza

news.bsdnet.hu

Van, ahol a buszok kamerájával fotózzák a buszsávot szabálytalanul elfoglaló autókat

HVG 2026-06-16 13:21
Hamarosan a villamosvezetők is készíthetik majd a drága képeket. Új fegyvert vetett be Frankfurt a buszsávokat és megállókat eltorlaszoló autósok ellen: a városi buszok immár kamerával dokumentálják a szabálytalanul parkoló járműveket. A rendszer annyira bevált, hogy a sikeres teszt után további buszokra, sőt villamosokra is felszerelik – írja az auto motor und sport . A buszok szélvédője mögé rakott kamerával a sofőr gombnyomásra több fényképet készíthet, amelyekhez automatikusan hely- és időadatok is társulnak. A februárban indult kísérleti programban tíz busz vett részt, amelyek az első hónapokban összesen 421 szabálysértést dokumentáltak. A bejelentések alapján a hatóságok május végéig 325 bírságot és 75 figyelmeztetést küldtek ki. A legtöbb problémát azok az autósok okozzák, akik rövid időre ugyan, de buszsávokban vagy megállókban hagyják járműveiket. Az ilyen esetek bírságtétele 70 eurónál kezdődik. A pozitív tapasztalatok miatt Frankfurt most további tíz buszt szerel fel a technológiával, és még idén öt villamoson is megkezdik a tesztelést. https://hvg.hu/cegauto/20251128_Leszerelte-a-lebilincselt-kereket-egy-autos-Obudan-majd-tavozott A címkép: traffiQ Frankrurt am Main Tavaly katonai parádé, vasárnap ketrecharcosok véres küzdelme tette férfias tesztoszteronparádévá a születésnapját Donald Trumpnak, aki meg van győződve arról, hogy mindent megtehet és megkaphat. Az alkalmi darabot Bartók Béla 1907. október 1-jén írta szerelme, Geyer Stefi hegedűművész kérdésére. Sőt, még Trump elnök úr is! Miközben a FIFA próbálja kizárni a politikát a világbajnokságról, ezt a szabályt magára nem érzi érvényesnek.
Eredeti cikk megtekintése →