← Vissza

news.bsdnet.hu

Hadjar kifakadt a Red Bull rajtprocedúrája miatt: „Nem vagyok gép!”

F1világ 2026-06-16 13:30
A Red Bull versenyzői a Forma-1-es szezon kezdete óta küszködnek a rajtokkal. Bár időnként akadtak jól sikerült elindulások, Max Verstappen és Isack Hadja r továbbra sem tudnak kiegyensúlyozottan rajtolni, és gyakran több pozíciót is veszítenek közvetlenül a start után. Más csapatoknál, amelyek az év korábbi szakaszában hasonló problémákkal szembesültek, úgy tűnik, sikerült megoldást találni. Különösen a Mercedes lépett előre jelentősen : Kimi Antonelli a bajnokság nyitófordulóiban a leggyengébb rajtolók közé tartozott, rendszeresen pozíciókat veszített a lámpák kialvása után, az elmúlt három versenyhétvégén azonban már következetesen tiszta rajtokat mutatott be. HIRDETÉS HIRDETÉS A Red Bullnál ugyanakkor a probléma továbbra is komoly aggodalomra ad okot, a rajtprocedúra ugyanis túlságosan bonyolultnak tűnik ahhoz, hogy a versenyzők megbízhatóan végre tudják hajtani. HIRDETÉS A gond Barcelonában ismét látványosan megmutatkozott, Hadjar ugyanis katasztrofálisan indult el . A francia pilóta a hatodik helyre kvalifikált, és közvetlenül csapattársa mögül várhatta a rajtot, ám gyenge elindulása után a 14. helyre esett vissza, vagyis már az 1-es kanyarig vezető úton nyolc pozíciót veszített. Bár végül felzárkózott, és hatodikként ért célba, Hadjar a barcelonai rajtját „rémálomnak” nevezte , és sürgette a Red Bullt, hogy mielőbb kezelje a problémát. Úgy véli, a rivális csapatok sokkal kezelhetőbb rendszert adtak versenyzőik kezébe. „Egyszerűen dolgoznunk kell a rajtjainkon, mert ez nem lehet így folytatni” — mondta Hadjar az F1 TV-nek. „Minden versenyhétvégén ugyanaz a történet. A mai rémálom volt, de egész hétvégén küszködtem. Ez tényleg az a pont, amin dolgoznunk kell, mert mindenki előrelépett, én viszont megint visszaestem. Szóval igen, a procedúra túl nehéz. Az ablak túl kicsi.” Hadjar később a médiazónában részletesebben is beszélt a problémáról, és arra utalt, hogy a Red Bull jelenlegi rendszere által megkövetelt precizitás nem reális. HIRDETÉS „Nem tudom, ember” — felelte arra a kérdésre, mi okozta a gyenge rajtot. „Egész hétvégén ilyen volt számomra. Azt hiszem, a hat gyakorlórajtból, amit az egész hétvégén végrehajtottunk, ez volt a legrosszabb. És pont a rajtrácson kellett megtörténnie. Kétszer is lefulladtam, amit az egész szezonban egyszer sem csináltam. Szóval igen, meg kell oldanunk ezeket a problémákat, mert a procedúra túlságosan bonyolult.” „Nem vagyok számítógép, nem vagyok gép, nem tudok 0,0001%-os pontossággal dolgozni. Ez nem működik.” HIRDETÉS A Red Bull csapatfőnöke, Laurent Mekies szerint a csapat rajtproblémái összefüggnek azzal a kihívással, hogy meg kell találniuk az új erőforrás optimális működési tartományát . Ezzel lényegében megerősítette Hadjar értékelését, miszerint a jelenlegi ablak túlságosan szűk ahhoz, hogy a versenyzők következetesen végre tudják hajtani az eljárást. Mekies ugyanakkor nem utalt arra, hogy a megoldás már küszöbön állna. „Tudják, nem sikerült jól a rajtunk” – mondta Mekies, amikor Hadjar versenyéről beszélt. „Eddig gyengék voltak a rajtjaink ebben a szezonban. Ez része annak, hogy első évünket töltjük erőforrás-gyártóként. Megtanultuk, hogy rengeteg dolgon kell javítanunk, és sok mindent kell kidolgoznunk az alváz és az erőforrás oldalán egyaránt.” „Természetesen eddig is azt mondtuk, hogy nagyon jó erőforrásunk van. De ez egy olyan erőforrás, amelynek nagyon szűk a működési tartománya. És számos olyan terület van, ahol egy kicsit saját magadnak is megnehezíted az életed. Szóval ez az első év tanulási folyamatának része.” Vasseur óvatos: A barcelonai siker még nem teszi favorittá a Ferrarit
Eredeti cikk megtekintése →