← Vissza

news.bsdnet.hu

Az első vb-meccs után lejárt a vízuma az iráni focistának

24.hu 2026-06-16 13:38
Torabi nem lépett pályára az irániak első csoportmeccsén, amelyen az ázsiaiak 2-2-es döntetlent játszottak Új-Zéland ellen. Ahhoz, hogy a továbbiakban bevethető legyen, neki is többszöri belépésre jogosító vízumot kell kapnia, az aktuális okmánya ugyanis lejárt. Az iráni szövetség már megtette a lépéseket, hogy új vízumot igényeljen a 31 éves focistának, aki hazájában a Tractor nevű klubban szerepel. Egybő vissza kellett térniü k a mexikói bázisra Annyi bizonyos, hogy Torabi még a társaival egyetemben ott volt a repülőn, amikor az iráni csapat visszatért a mexikói Tijuanában található vb-bázisára. Az irániak ezt is nehezményezték, hogy mindössze két órával az Új-Zéland elleni meccs lefújása óta már úton voltak a reptérre, miközben ők úgy tervezték, hogy a találkozó utáni napot még a regenerációnak szentelik Los Angelesben. Az Egyesült Államok február óta bombázza Iránt, és az ázsiai válogatott már többször is panaszkodott a vízumproblémákra, a helyi szövetség elnöke és a menedzsment több tagja sem kapta meg a belépéshez szükséges okmányt. Az iráni csapat legközelebb június 21-én lép pályára, újfent Los Angelesben, amikor Belgiummal játszik a csoportkör második fordulójában. A G csoportban jelenleg minden csapatnak 1 pontja van, mivel Belgium és Egyiptom is döntetlent játszott egymással.The post Az első vb-meccs után lejárt a vízuma az iráni focistának first appeared on 24.hu.
Eredeti cikk megtekintése →