Ismét Horváth Pétert választották a Nemzeti Pedagógus Kar országos elnökévé
Magyar Nemzet
2026-06-16 13:35
Ünnepélyes keretek között tartotta meg alakuló országos küldöttgyűlését a Nemzeti Pedagógus Kar (NPK), amelyen a küldöttek megválasztották a szervezet új tisztségviselőit. A testület döntése értelmében a következő ciklusban is Horváth Péter tölti be az országos elnöki tisztséget.
A küldöttgyűlést Veres Pál szakmai vezető, levezető elnök nyitotta meg, aki köszöntötte a résztvevőket és ismertette a napirendi pontokat. A jelenlévő küldöttek számának megállapítását követően a testület határozatképesnek bizonyult, így a tisztségviselők megválasztására a vonatkozó szabályoknak megfelelően kerülhetett sor.
Megválasztották a Nemzeti Pedagógus Kar országos bizottságainak vezetőit és tagjait is. Az Országos Felügyelő Bizottság elnöke Ajtony Ákos lett, a testület tagjai Czuper Edit és Molnár Krisztina. Az Országos Etikai Bizottság élére Kustra Hajnalka került, a bizottság munkájában pedig Gecsei Kolos és Lengyel Tamás Zoltán vesz részt.
Az NPK újonnan megválasztott országos elnökségének tagjai:
A küldöttgyűlés résztvevői egyhangúlag méltatták a Nemzeti Pedagógus Kar köznevelésben betöltött szerepét. A szervezet célja továbbra is a pedagógusok szakmai érdekeinek képviselete, az oktatás minőségének erősítése, valamint a nevelő-oktató munka folyamatos fejlesztésének támogatása.
A tanácskozás zárásaként Horváth Péter köszönetet mondott mindazoknak, akik az elmúlt időszakban az országos elnökségben, valamint a Kar különböző testületeiben elkötelezetten dolgoztak. Kiemelte:
Az újraválasztott országos elnök hangsúlyozta, hogy az új összetételű elnökség a korábbi vezetőtársak szakértelmére és együttműködésére a jövőben is számít. Egyúttal megköszönte valamennyi küldött és közreműködő munkáját, akik hozzájárultak a küldöttgyűlés sikeres lebonyolításához.
A most meghozott döntések tovább erősítik a Nemzeti Pedagógus Kar szakmai közösségét és összetartozását, valamint hozzájárulnak ahhoz, hogy a szervezet a jövőben is hatékonyan képviselje a pedagógustársadalom érdekeit és aktív szerepet vállaljon a magyar köznevelés fejlesztésében.