Még nincs vége az óbudai korrupciós botránynak: letartóztatásban marad két volt momentumos gyanúsított
Mandiner
2026-06-16 14:01
A bíróság hétfői döntése alapján még legalább harminc napig letartóztatásban marad a fővárosi önkormányzatokat érintő korrupciós ügy négy gyanúsítottja. A Magyar Nemzet továbbá úgy értesült, hogy
illetve még egy személy.
A lap hozzátette, a fővárosi önkormányzatokat érintő korrupciós ügy további fideszes és volt szocialista érintettjei ügyében a héten ugyancsak döntés várható. Mint ismert, a gyanúsítottakat másfél hete tartóztatták le, azonban mindenki fellebbezett, így került az ügy másodfokra.
Emlékezetes, hogy a nyomozás június elején látványos rendőri akcióval indult, amikor a Központi Nyomozó Főügyészség irányításával több budapesti helyszínen és a pécsi polgármesteri hivatalban tartottak házkutatásokat.
Az ügyészség szerint a gyanú középpontjában egy közétkeztetési cég áll, amelynek vezetői kenőpénzekkel próbálhatták biztosítani önkormányzati szerződéseiket Budapesten és Pécsen.
Az ügyben befolyással üzérkedés és más bűncselekmények miatt folyik nyomozás, miközben a sajtóinformációk szerint a hatóságok már korábban is ismerték a feltételezett korrupciós hálózat működését, és további érintettekkel kapcsolatban is várhatók döntések – idézte fel a Magyar Nemzet.