Lannert Judit egyeztetett a felsőoktatási intézmények vezetőivel
Mandiner
2026-06-16 13:58
Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter hétfőn a felsőoktatási intézmények vezetőivel egyeztetett a közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványok ( kekva ) rendszerének átalakításáról.
A miniszter közösségi oldalán azt írta, Katz Sándor felsőoktatási államtitkárral közösen kezdték meg a párbeszédet az alapítványi rendszer kivezetéséről és az egyetemi autonómia helyreállításáról.
Lannert Judit azt is hangsúlyozta, hogy olyan egyetemeket szeretnénk, amelyek szakmai alapon, átláthatóan és autonóm módon működnek, miközben ismét teljes jogú részesei az európai felsőoktatási és kutatási térnek.
„Az előttünk álló változások lehetővé teszik, hogy a magyar hallgatók, oktatók és kutatók újra teljeskörűen bekapcsolódjanak az Erasmus- és a Horizon- programokba, és ismét hozzáférjenek a nemzetközi együttműködésekhez és forrásokhoz” – fogalmazott az oktatási és gyermekügyi miniszter.
Nyitókép: Lannert Judit Facebook-oldala