← Vissza

news.bsdnet.hu

NKA-támogatások: négy egyesületnél indított nyomozást a NAV

ATV 2026-06-16 13:54
Kósa Roland, Győr alpolgármestere közölte: a NAV Dél-alföldi Bűnügyi Igazgatósága költségvetési csalás és hivatali visszaélés bűntettének gyanúja miatt indított nyomozást. A Nemzeti Kulturális Alap támogatásainak ügyében indított győri nyomozásokat a NAV összevonta az NKA-ügyben már folyamatban lévő büntetőeljárással – közölte Kósa Roland, Győr alpolgármestere , aki korábban feljelentést tett a „furcsa NKA-támogatások ” ügyében. „Miután nyilvánosságra kerültek a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) vállalhatatlan, sok-sok milliárd forint közpénzt Fidesz-közeli szervezeteknek juttató döntései, és ezzel kirobbant az NKA-botrány , polgármester úrral azonnal elrendeltük az ügy helyi vonatkozásainak kivizsgálását. A vizsgálatot lefolytató csapatunk nehezen magyarázható támogatói döntésekre lelt. Több mint 100 millió forint közpénz jutott olyan helyi »szervezeteknek«, amelyek valójában értelmezhető tevékenységet nem végeznek. A problémakör négy egyesülethez kapcsolódik, és összesen 105 millió forint állami támogatásban részesültek 2025.11.19-én és 2026.01.22-én” – közölte az alpolgármester, aki az említett egyesületeket és a támogatások mértékét is megnevezte: Mint ismertette, mindegyik egyesület bejegyzési eljárását ugyanazon a napon indították, alapszabályaikat ugyanazon a napon fogadták el, és mindben képviseleti jogosultsággal rendelkezik Juhász Balázs abdai fideszes önkormányzati képviselő: „Juhász a bécsi Fidelitas alapító elnöke, mely pozíciójában Fekete Dávid országgyűlési képviselőjelölt közösségi média menedzsere, Kecskés Cordula követte.” „Az összesen 105 millió forint támogatásban részesülő egyesületi kör bírósági dokumentumai és azok benyújtási körülményei finoman szólva is zavarba ejtőek” – közölte Kósa, aki szerint az egyesületek „nem csináltak semmi értelmezhetőt”, ugyanakkor „belegabalyodtak a saját hálójukba” , mivel vélhetően összecserélték az adószámokat. „Dühítő, hogy üres egyesületekhez folyik a közpénz, miközben értékteremtő helyi szervezetek anyagi nehézségekkel küzdenek” – tette hozzá az alpolgármester. Borítókép: MTI
Eredeti cikk megtekintése →