← Vissza

news.bsdnet.hu

Belehúzott a Mol, a Richter viszont elengedte magát a tőzsdén

Privátbankár 2026-06-16 13:54
Több mint 2 százalékot emelkedett kedden délutánig a Mol-részvények árfolyama, az OTP-papírok értéke pedig átlépte a 44 ezer forintot. A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe növekedett kedden kora délutánig – írja az MTI. A BUX fél 3-kor 138 034,51 ponton állt, ami az előző, hétfői záró értékéhez képest 431,73 pontos, 0,31 százalékos emelkedés, a keddi nyitásnál 431,07 ponttal magasabb. A részvénypiac forgalma fél háromig 15,7 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest. A Mol 84 forinttal, 2,23 százalékkal 3844 forintra erősödött, 1,1 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 320 forinttal, 0,73 százalékkal 44 170 forintra nőtt, forgalmuk 12,3 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 6 forinttal, 0,22 százalékkal 2700 forintra csökkent, forgalma 1,1 milliárd forint volt. A Richter-papírok árfolyama 190 forinttal, 1,57 százalékkal 11 930 forintra esett, a részvények forgalma 685,4 millió forintot ért el.
Eredeti cikk megtekintése →