Az 1956-os hősök előtt rótta le tiszteletét Sulyok Tamás
Magyar Hírlap
2026-06-16 14:59
Az Új Köztemető 301-es parcellájánál rótta le kegyeletét az 1956-os forradalom és szabadságharc hősei előtt előtt Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden, Nagy Imre néhai miniszterelnök és mártírtársai újratemetésének emléknapján.
Az Új Köztemető 301-es parcellájánál rótta le kegyeletét az 1956-os forradalom és szabadságharc hősei előtt előtt Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden, Nagy Imre néhai miniszterelnök és mártírtársai újratemetésének emléknapján.
Az államfő Facebook-bejegyzésében azt írta, hogy az 1956-os forradalom és szabadságharc leverését követően koncepciós perben halálra elítélt és ártatlanul kivégzett Nagy Imre miniszterelnök és társai, továbbá a forradalom mártírjainak és áldozatainak sírjánál hajtott fejet és helyezte el a kegyelet virágait a Rákoskeresztúri Új Köztemető 301-es parcellájánál.
Az államfő Nagy Imre bíróságon elmondott szavait is idézte: „Úgy érzem, súlyos tévedés, bírósági tévedés áldozata vagyok. Kegyelmet nem kérek.”
„Hazánk függetlenségéért életüket áldozó hőseink emléke örökké élni fog minden szabad magyar ember szívében. Emlékük legyen áldott!” – írta a köztársasági elnök.