← Vissza

news.bsdnet.hu

Az 1956-os hősök előtt rótta le tiszteletét Sulyok Tamás

Magyar Hírlap 2026-06-16 14:59
Az Új Köztemető 301-es parcellájánál rótta le kegyeletét az 1956-os forradalom és szabadságharc hősei előtt előtt Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden, Nagy Imre néhai miniszterelnök és mártírtársai újratemetésének emléknapján. Az Új Köztemető 301-es parcellájánál rótta le kegyeletét az 1956-os forradalom és szabadságharc hősei előtt előtt Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden, Nagy Imre néhai miniszterelnök és mártírtársai újratemetésének emléknapján. Az államfő Facebook-bejegyzésében azt írta, hogy az 1956-os forradalom és szabadságharc leverését követően koncepciós perben halálra elítélt és ártatlanul kivégzett Nagy Imre miniszterelnök és társai, továbbá a forradalom mártírjainak és áldozatainak sírjánál hajtott fejet és helyezte el a kegyelet virágait a Rákoskeresztúri Új Köztemető 301-es parcellájánál. Az államfő Nagy Imre bíróságon elmondott szavait is idézte: „Úgy érzem, súlyos tévedés, bírósági tévedés áldozata vagyok. Kegyelmet nem kérek.” „Hazánk függetlenségéért életüket áldozó hőseink emléke örökké élni fog minden szabad magyar ember szívében. Emlékük legyen áldott!” – írta a köztársasági elnök.
Eredeti cikk megtekintése →