← Vissza

news.bsdnet.hu

Eldőlt: Szerbia és a Mol aláírta a NIS irányításáról szóló megállapodást

Economx 2026-06-16 15:09
Aláírták a Szerbiai Kőolajipari Vállalat ( NIS ) irányításáról szóló részvényesi megállapodást a szerb kormány és a Mol képviselői – közölte a szerbiai közszolgálati televízió (RTS) kedden. A szerb kormány által korábban elfogadott megállapodás lehetővé teszi, hogy amennyiben a Mol-csoport sikeresen megvásárolja a NIS többségi tulajdonát a Gazpromnyefttől, folytatódhasson a NIS fejlesztése, és a pancsovai kőolajfinomító is tovább működhessen. Emlékezetes, a napokban sikerült nyélbe ütni azt is, hogy kompromisszumos megállapodás szülessen a szerb állam és a Mol a NIS tulajdonosi viszonyainak rendezéséről, a megegyezés révén pedig nagyobb beleszólás juthat Belgrádnak a stratégiai olajcég működésébe. Megosztom
Eredeti cikk megtekintése →