Eldőlt: Szerbia és a Mol aláírta a NIS irányításáról szóló megállapodást
Economx
2026-06-16 15:09
Aláírták a Szerbiai Kőolajipari Vállalat ( NIS ) irányításáról szóló részvényesi megállapodást a szerb kormány és a Mol képviselői – közölte a szerbiai közszolgálati televízió (RTS) kedden.
A szerb kormány által korábban elfogadott megállapodás
lehetővé teszi, hogy amennyiben a Mol-csoport sikeresen megvásárolja a NIS többségi tulajdonát a Gazpromnyefttől, folytatódhasson a NIS fejlesztése, és a pancsovai kőolajfinomító is tovább működhessen.
Emlékezetes, a napokban sikerült nyélbe ütni azt is, hogy kompromisszumos megállapodás szülessen a szerb állam és a Mol a NIS tulajdonosi viszonyainak rendezéséről, a megegyezés révén pedig nagyobb beleszólás juthat Belgrádnak a stratégiai olajcég működésébe.
Megosztom