Reagált a Master Good a „pisikártya-botrányra,” jogi lépéseket helyeztek kilátásba
Blikk
2026-06-16 15:46
Megszólalt az elmúlt napokban megjelent éles kritikák kapcsán a Master Good. A vállalat reagált az alacsony fizetésekről és a „pisikártyáról” szóló hírekre, de azokra a hangokra is, amelyek szerint nem fizetnek elég adót. A közleményben tételesen cáfolták az őket ért vádakat, illetve világossá tették, jogi lépéseket is készek tenni.
Orbán Márton
Newsroom újságíró
Ezeket látta már?
A keddi közleményben azt írták, a Master Good cégcsoport és integrációja közel 4 ezer embernek biztosít munkát Magyarországon, akiknek 85 százaléka magyar munkavállaló . Közölték, 2026-ban eddig az átlagos bruttó kereset 627 505 forint, az átlagos nettó pedig 450 623 alakult. Hozzátették, az összegek műszakpótlékkal és túlórákkal értendők.
„A Master Good minden dolgozója emberhez méltó körülmények között dolgozik. Vevőink magas elvárásainak megfelelve minden évben etikai auditot tartanak a cégünknél, ahol a hasonló események kizártak” - fogalmaztak, és tisztázták, nem létezik „pisikártya”, illetve biztonsági őr sem tartja vissza a a dolgozókat a mosdó használatától.
„Van azonban a dolgozók számára kialakított konditerem. Automata beléptetőrendszer is van, ami mágneskártyával működik. Senkit nem korlátozunk a WC használatában” - jelentette ki a vállalat, hozzátéve, mivel szalagmunkáról van szó, jelezni kell a vezető felé, ha valaki elhagyja a munkaterületét, mert ilyen helyettesítő áll be a helyére.
A Master Good közleménye szerint a cégcsoport 2025-ben több címen fizetett adót, járulékokat, egyéb közterhet összesen 16,85 milliárd forint értékben. Kitértek az állami támogatásokra is, amelyekkel kapcsolatban elmondták, ezeket a támogatásokat nem működésre, nem bérkifizetésre és nem osztalékra kapták, hanem konkrét magyarországi beruházások megvalósítására. Hangsúlyozta a cég, „a támogatás nem ajándék”.
A tervezett 145 milliárd forintos kisvárdai fejlesztés kapcsán azt állították, a beruházás közel 80 százalékát a Master Good saját és banki forrásból finanszírozza, a maradék EU és állami forrás.
Kijelentették: az állami támogatás nem ajándék / Fotó: Master Good
A külföldi munkavállalók foglalkoztatására is kitértek a közleményben: úgy fogalmaztak, ez nem a bérezés következménye, hanem a munkaerőhiányé, mivel hosszú időn keresztül nem találtak elegendő magyar jelentkezőt. Hangsúlyozták, a külföldiek nem magyar dolgozók helyére érkeztek, hanem olyan betöltetlen munkakörökbe, amelyek nélkül a vállalat működése és a jövőbeni magyarországi fejlesztések sem lennének biztosíthatók.
A munkakörülményeket illetően a Master Good kifejtette , az élelmiszeripar sajátossága, hogy bizonyos munkakörök hűtött munkakörnyezetben zajlanak, a termelés pedig sok esetben hajnalban indul, éppen ezért is nehéz elegendő jelentkezőt találni.
„Családunk négy generáció óta dolgozik a magyar baromfiágazatban. Hibátlanok biztosan nem vagyunk, de mindig arra törekedtünk, hogy tisztességes munkahelyet teremtsünk, fejlesszünk és Magyarországon fektessünk be” - áll a közleményben, amelyben valótlannak és félrevezetőknek nevezik a vállalattal kapcsolatban megjelent híreket. Közölték továbbá, azok ellen, akik tudatosan terjesztik a valótlanságokat és ezzel sértik a Master Good jó hírnevét, megteszik a szükséges jogi lépéseket.
A Magyar Szakszervezeti Szövetség korábban dolgozói beszámolók alapján állította, hogy a Master Good húsüzemében csak „pisikártyával” mehetnek ki a dolgozók a mosdóba. Arról is említést tettek, hogy egy műszak alatt a mintegy kétszáz alkalmazottra mindössze tíz ilyen kártya jut.
vendégmunkások