← Vissza

news.bsdnet.hu

Bajnokok Ligája: Izlandon kezd az ETO

NB1.hu 2026-06-16 15:38
Július 7-8-án jön az első meccs, a visszavágó 14-15-én lesz. A magyar bajnok ETO FC Izlandon kezdi meg szereplését a Bajnokok Ligája-selejtezőben, miután a keddi sorsoláson a Víkingur Reykjavíkot kapta ellenfélül. A sorsolás előtt már ismert volt, hogy az ETO FC lehetséges ellenfelei közé a KF Drita, az FK Borac, a Víkingur Reykjavík, a Kairat Almati, az Universitatea Craiova, a KÍ Klaksvík és az FC Petrocub tartozott. A keddi sorsoláson eldőlt, hogy a győriek az izlandi bajnok Víkingur Reykjavík ellen kezdik meg a BL-selejtezőt. Sorsolnak a magyar kupacsapatoknak, szűkített az UEFA az ellenfelek listáin Az első mérkőzést idegenben játssza a magyar bajnok. A Bajnokok Ligája selejtezősorozatának 1. fordulójában az első meccseket július 7-8-án, a visszavágókat július 14-15-én rendezik meg. A két klub történetében már volt korábbi európai kupapárharc: 1983-ban a BEK-selejtezőben találkozott egymással a Rába ETO és a Víkingur Reykjavík. Akkor a győriek hazai pályán 2–1-re, idegenben 2–0-ra nyertek, az idén elhunyt egykori csapatkapitány, Magyar Lajos pedig mindkét mérkőzésen gólt szerzett. Az ETO a következő körben a Dinamo Minszk ellen esett ki kettős vereséggel.
Eredeti cikk megtekintése →