← Vissza

news.bsdnet.hu

Két somogyi rendőr is belügyminiszteri elismerésben részesült

Police.hu 2026-06-16 15:00
A Bajnokok Ligája budapesti döntőjének biztosításában nyújtottak kiemelkedő teljesítményt. Balatincz Gábor r. törzsőrmestert, és Kovács Bence r. őrmestert is jutalomban részesítette Magyarország Belügyminisztere, a Budapesten megrendezett Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) Bajnokok Ligája döntő rendőri biztosításában végzett kimagasló szolgálati tevékenysége elismeréséül. A május 30-án játszott döntő rendőri biztosítása sikeresen lezajlott. Az óriási tömegeket vonzó sporteseménnyel összefüggésben súlyos bűncselekmény nem történt. A rendőröknek csupán csekély számú egyedi jogsértés esetében kellett intézkedniük, ami a sportesemény súlyát és a látogatók számát tekintve - más országokban rendezett hasonló mérkőzésekkel is összevetve - rendkívül alacsonynak mondható.
Eredeti cikk megtekintése →