← Vissza

news.bsdnet.hu

Országos döntőben bizonyítottak a Somogy vármegyei diákok

Police.hu 2026-06-16 14:27
A Hajdú-Bihar Vármegyei Rendőr-főkapitányság Baleset-megelőzési Bizottsága június 9-11. között Balmazújvárosban rendezte meg a rangos közlekedésbiztonsági versenyt. Az 1970-es években útjára indult kezdeményezés célja az általános iskolai tanulók közlekedésbiztonsági és baleset-megelőzési ismereteinek felmérése, az oktatás módszertani segítése, valamint a szabályokat már jól ismerő diákok országos szintű megmérettetése. A programok a közlekedési kultúra fejlesztését, a balesetek megelőzését és a becsületes versenyszellemet szolgálják.A háromnapos rendezvényen a vármegyei fordulók első helyezett lány és fiú versenyzői mérték össze a tudásukat. A gyermekek elméleti felkészültségüket KRESZ-tesztlap kitöltésével, míg gyakorlati ismereteiket ügyességi pályán és szabályossági útvonal teljesítésével bizonyították. Somogy vármegyét a helyi válogatók legjobbjai képviselték a nívós mezőnyben. Fiataljaink tisztességgel helytálltak a feszített tempójú megmérettetésen, és a rendkívül erős országos versenyben végül a középmezőnyben zártak. A rendezvény zárásaként, június 11-én Ruszó László r. alezredes, az ORFK Közlekedésrendészeti Főosztály vezetője, az Országos Balesetmegelőzési Bizottság ügyvezető elnöke adta át az elismeréseket és az értékes ajándékokat a résztvevőknek. Gratulálunk a Somogy vármegyei diákoknak a stabil eredményhez és a példamutató közlekedési tudáshoz!
Eredeti cikk megtekintése →