← Vissza

news.bsdnet.hu

A Xiaomi robot az otthoni villanyautó töltést is megkönnyíti

Prohardver 2026-06-16 16:06
A villanyautóban az a jó, hogy otthon is töltőre lehet dugni, mint egy telefont, ami kényelmesebb, mint a benzinkutas kitérő. Ennél is kényelmesebb ötlet volt a Teslától tíz éve az a robottöltő prototípus, ami megtalálta a Model S-en a portot, és parkolás után a tulaj fáradalma nélkül kezdte meg az energiaátvitelt. Csak meglehetősen zavarba ejtő volt, végül pedig nem lett belőle semmi. Ahogy az Apple a mobilok, úgy a Tesla a villanyautók között referencia Kínában, és jellemzően arra büszkék a márkák, hogy valamit lemásolnak, és állításuk szerint jobban megcsinálnak. A most bemutatott Xiaomi robottöltőre pedig ez pont igaz lehet: elegánsabban néz ki, önjáró, nyitja-csukja a töltőport ajtaját és ha végzett, félreáll és összecsomagolja magát. Mindez még csak nem is meglepő attól a Xiaomitól, amelynek villanyautói mellett eddig is voltak rollerei és rengeteg robotot használ az üzemeiben, tehát egyszerűen kamatoztatja meglévő tudását. A koncepcióból pedig az év végéig bezárólag végtermék lesz a gyártó ígéretei szerint, elvégre remekül fogynak Kínában járművei, és egy kis extra kényelem sosem árt. A megoldás persze a mozgásban korlátozottaknak is örömhír. A Li Auto robottöltője (forrás: Car News China ) A robottöltők egyébként most lettek Kínában divatosak. Kevésbé kifinomult formában a Li Auto és az Aito is előállt a saját koncepciójával, a Star Charge pedig konkrét végtermék ebben a témakörben. Azért robbanhat be most a robottöltő, mert már elég villanyautó gurul az utakon közös töltési szabvánnyal, hogy kellően nagy legyen az érdeklődés és a tömeggyártás lenyomja a költségeket, és olcsón lehet filléres szenzorokkal és egyszerű AI modellel a robotkart jó helyre mozgatni. Persze a kivitel minősége és a tartósság témaköre a szabadban még nyitott, a Xiaomi árat pedig még nem közölt.
Eredeti cikk megtekintése →