A Master Good reagált a pisikártyára
Promotions
2026-06-16 16:47
Továbbra is áll a bál a Master Good körül!
Néhány nappal ezelőtt a Master Good Csoport ügyvezető igazgatója, Ifj. Bárány László azt nyilatkozta , hogy a vállalat leállítja a 120 milliárdos gyár építését, amennyiben nem tud külföldi munkaerőt behozni. Úgy fogalmazott, hogy nem azért hoznának be küldölfi munkaerőt, mert olcsóbb, hanem azért, mert magyar nincs. A kijelentés nagy felhábárodást váltott ki, többen az alacsony béreket kifogásolták, hogy a cég azért nem talál magyar munkaerőt, mert nem fizeti meg eléggé a dolgozóit.
Olvass tovább...
Olvass tovább...
Nem sokkal később a Magyar Szakszervezeti Szövetség dolgozói beszámolókra hivatkozva olyan állítást tett , miszerint a Master Good üzemén belül a dolgozók csak úgynevezett "pisikártya" használatának segítségével mehetnek ki mosdóba. Azt állították, hogy egy műszakra - nagyjából 200 emberre - mindössze 10 ilyen kártya jut. Tóth László, a Master Good általános élelmiszeripari termelési igazgatója ezzel kapcsolatban azt mondta, hogy a dolgozók mágnestáblákkal közlekedhetnek a munkahelyen. Elárulta, hogy nem szabályozzák, hogy ki hányszor jár mosdóba, azonban a gyártás folyamatos, nem áll le, így a dolgozók valóban nem egyszerre mennek ki a mellékhelyiségre.
Olvass tovább...
Olvass tovább...
A vállalat egy Facebook-bejegyzést tett közzé , melyben véleményezték az utóbbi időszak szóbeszédeit. A cég tagadja, hogy 200 ezer forintos fizetést ad a dolgozóinak, valamint a pisikártya lézetését is. Azt állítják, hogy az sem igaz, hogy külföldieket alkalmaznának magyar munkaerő helyett. A bejegyzésben kifejtik, hogy 4000 munkavállalójuk mintegy 85%-a magyar állampolgár és mind emberhez méltó körülmények között dolgozik.
A Master Good reakciója teljes egészében cikkünk alján olvasható el.