← Vissza

news.bsdnet.hu

A Mol és az OTP volt a nap nagy nyertese a pesti tőzsdén

Economx 2026-06-16 17:03
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1127,95 pontos, 0,82 százalékos emelkedéssel, 138 730,73 ponton zárt kedden. A részvénypiac forgalma 32,9 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest. Takács András, az Equilor Befektetési Zrt. részvényelemzője az MTI-nek elmondta, hogy jó hangulatban telt kedden a kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén, és ez jellemezte a nemzetközi piacokat is. A BUX magas forgalomban emelkedett, a OTP forgalma meghaladta a 25 milliárd forintot. Kifejtette, az OTP árfolyamát a nemzetközi hírek befolyásolták, az iráni, illetve az ukrán-orosz háborúval kapcsolatban érkezett pozitív hírek felfelé mozgatták a banki papír árfolyamát. A nap másik nyertese a Mol volt, 3,4 százalékkal emelkedett az árfolyama. A vállalattal kapcsolatosan a nap folyamán több hír is érkezett: kedvezően hatott az árfolyamára, hogy a Mol kitermelési egyezményt írt alá partnereivel líbiai olajmezőkre, illetve az, hogy részvényesi megállapodást kötött a szerb kormánnyal a NIS szerb olajvállalat irányítására vonatkozóan. A kedvező hírek túlsúlyban voltak, és egyelőre kevésbé hatott az árfolyamára az a hír, hogy a kormány a Brent és az Ural olaj közötti árkülönbözetre kivetett eddigi adót sávossá alakítja , és kiterjeszti a 2 és 5 amerikai dollár közé eső részre is. A BUMIX 9251,17 ponton zárt kedden, ez 54,63 pontos, 0,59 százalékos csökkenés a hétfői záráshoz viszonyítva. Megosztom
Eredeti cikk megtekintése →