Az ÁSZ-elnök kezdeményezte az Integritás Hatóság elnökének elmozdítását
Klubrádió
2026-06-16 17:18
Az Állami Számvevőszék elnöke korábban nem tartotta időszerűnek Bíró Ferenc Pál elmozdítását, aztán az ügyészség vádiratot nyújtott be az Integritás Hatóság elnöke ellen hivatali visszaélés miatt.
Az Állami Számvevőszék (ÁSZ) elnöke, Windisch László kezdeményezte az Integritás Hatóság (IH) elnöke, Biró Ferenc Pál jogviszonyának megszüntetését a Fővárosi Törvényszéken - közölte az ÁSZ kedden, amikor az elnök benyújtotta a keresetet az európai uniós költségvetési források felhasználásának ellenőrzéséről szóló törvény egyik bekezdésének megfelelően – írja a hvg.hu .
Minden azután történt, hogy a Központi Nyomozó Főügyészség Biró Ferenc Pál ellen vádiratot nyújtott be a Pesti Központi Kerületi Bíróságon. Az IH elnökét többek között hivatali visszaéléssel és közokirat-hamisítással vádolták, ezek pedig olyan bűncselekmények, amelyek kizárják, hogy valaki IH-elnök lehessen.