← Vissza

news.bsdnet.hu

Megvették a Loki magyar válogatott középpályását - itt a bejelentés

Csak Foci 2026-06-16 17:13
A DVSC keddi bejelentése szerint Szűcs Tamás átigazolási díj ellenében igazolt - a korábbi híreknek megfelelően - Portugáliába. A 21 éves, debreceni születésű, pályafutását Hajdúszoboszlón kezdő középpályás 2024 nyarán került a DVSC-hez Dániából, hogy elkezdje karrierjét a felnőtt futballban. Szűcs Tamás az elmúlt két évben 61 bajnokin lépett pályára a DVSC színeiben, 6 találatot szerzett és 4 gólpasszt osztott ki. A debreceni időszakban a fiatal labdarúgó játéka folyamatosan fejlődött, először az U21-es válogatott csapatkapitánya lett, majd meghívót kapott a Marco Rossi szövetségi kapitány irányította felnőtt nemzeti tizenegybe is, amelynek mezében 4 mérkőzésen két asszisztot jegyezhet. Teljesítményével több csapat figyelmét is felhívta magára, a DVSC pedig folyamatosan szem előtt tartotta azt is, miként épülhet tovább a játékos karrierje - írta a Loki a közleményben. "Szerettem volna előrelépni" Az FC Famalicão is bemutatta már magyar igazolását, akivel 2031-ig szóló szerződést kötött. - Nagyon boldog vagyok, hogy itt lehetek. Szerettem volna előrelépni a pályafutásomban, és úgy érzem, ez a legjobb lehetőség arra, hogy tovább fejlődjek – mondta a klubhonlapnak - Nagyon optimista vagyok, mert hiszek a Famalicão projektjében – fogalmazott, hozzátéve, hogy meggyőződése szerint egy rendkívül erős bajnokságban versenyezhet majd. Arra a kérdésre, hogyan jellemezné magát játékosként, Szűcs úgy válaszolt: - Tipikus nyolcas vagyok, box-to-box középpályás, aki egyaránt kiveszi a részét a védekezésből és a támadásból, és szeretné segíteni a csapatot. A magyar futballista kiemelte, hogy "a klub évről évre egyre stabilabb helyet foglal el a tabellán, és mindig kiváló játékosok alkotják a keretét". Pályafutása új fejezetének kezdetén elismerően beszélt az első benyomásairól is. - Nagyon szívélyes fogadtatásban részesültem. Az edzőközpont minden szempontból kiváló feltételeket biztosít, és a város is nagyon tetszik – tette hozzá. Pörögnek a hírek az átigazolási piacon, kövesd a csakfoci.hu folyamatosan frissülő átigazolási rovatát, ahol minden fontos információt azonnal megtalálsz - KATTINTS! https://www.csakfoci.hu/magyar-foci/berendeltek-az-nb-i-es-klubokat-a-miniszteriumba-reszletek
Eredeti cikk megtekintése →