Nagy Imre unokája csak egy órával a megemlékezés előtt kapott meghívót a Tisza-kormánytól
Demokrata
2026-06-16 17:33
A mártír miniszterelnök unokája szerint mindössze egy órával a megemlékezés kezdete előtt érkezett meg a meghívó a Nagy Imre rehabilitációjának évfordulója alkalmából rendezett eseményre. Jánosi Katalin azt is kifogásolta, hogy a meghívóban az évforduló sorszámát is tévesen tüntették fel.
Jánosi Katalin közösségi oldalán számolt be arról, hogy a Nagy Imre-emlékház aznap reggel nyolc órakor kapta meg a Ruff Bálint vezette Miniszterelnökség meghívóját a rákoskeresztúri Új köztemető 301-es parcellájában tartott megemlékezésre.
A rendezvény kilenc órakor kezdődött, így a mártír miniszterelnök unokájának mindössze egy órája maradt volna arra, hogy eljusson a helyszínre.
„A jelzett időpontban akkor sem értem volna ki, ha azonnal szaladok” – fogalmazott bejegyzésében.
Jánosi Katalin arra is felhívta a figyelmet, hogy a meghívóban nem a rehabilitáció idei, 37. évfordulója szerepelt, hanem a tavalyi, 36. évfordulóra hívták meg.
A történtekkel kapcsolatban ironikusan megjegyezte: legalább most már elmondhatja , hogy kapott meghívót az eseményre.
A megemlékezést Nagy Imre és az 1956-os forradalom mártírjainak rehabilitációs évfordulója alkalmából rendezték meg a rákoskeresztúri temető 301-es parcellájánál.
Jánosi Katalin bejegyzése nyomán többek szerint is kérdéseket vet fel a rendezvény szervezése, miután a meghívó az esemény kezdete előtt alig egy órával érkezett meg, ráadásul pontatlan adatot is tartalmazott.