A Pirelli 2028-ig hivatalosan is a Forma-1 gumibeszállítója marad
Autószektor
2026-06-16 19:40
A Forma-1 múlt heti közleménye szerint a Pirelli az autósport elitkategóriájának betétsorozataiban, így a Forma-2-ben, a Forma-3-ban és az F1 akadémia elnevezésű szériában is marad a 2028-as világbajnoki idény végéig.
Az olasz gumigyártó először az F1 történetének első, 1950-es szezonjában volt jelen a versenysorozatban, jelenlegi kizárólagossága pedig 2011 óta tart.
"Közös múltunk és együttműködésünk is hihetetlen a Pirellivel, amelynek műszaki zsenialitására, valamint a teljesítményre, az innovációra és a fenntarthatóságra való összpontosítására évek óta támaszkodunk. A felsoroltak miatt is örülök, hogy az FIA és mi is folytatjuk ezt a kapcsolatot további egy évig" - idézte a közlemény Stefano Domenicalit, az F1 elnök-vezérigazgatóját.
"Ez a szerződéshosszabbítás stabilitást biztosít a világbajnokság számára, egyben tükrözi az FIA, az F1 és a Pirelli között lévő szoros együttműködést. Továbbra is közösen dolgozunk az innovatív megoldások előmozdításán, valamint támogatjuk az izgalmas versenyzést a pilóták, a csapatok és a szurkolók számára is világszerte" - jelentette ki Mohammed ben-Szulajem, az FIA elnöke.