← Vissza

news.bsdnet.hu

Molnár Gusztáv utolsó szavai a bírónak az ítélet előtt: „Mindennap emlékeztetem magam, hogy ha iszom, rossz dolgokat csinálok”

Blikk 2026-06-16 18:07
Hosszú és a nyilvánosság előtt zajló kálvária ért véget Molnár Gusztáv kiskorú veszélyeztetése miatt indult büntetőügyében. Az eljárás még a színész legsúlyosabb, alkoholizmussal vívott időszakára és korábbi életvitelére vezethető vissza, amelynek során a vád szerint veszélyeztette a gyermekét. Kiderült, a bíróságon senki nem vitatta, hogy a színész azóta megjavult, ám a konkrét ügyben dönteni kellett. Gyüre Bernadett Newsroom újságíró Ezeket látta már? Mint megírtuk, a bíróság bűnösnek mondta ki a színészt kiskorú veszélyeztetésének bűntettében , ám a legsúlyosabb szankciókat elkerülte: a bíró egy év szabadságvesztésre ítélte, két évre felfüggesztve , így Molnár Gusztávnak nem kell börtönbe vonulnia. A döntés után a színész az utolsó szó jogán megrázó, őszinte és mélyen önreflektív beszédet mondott a tárgyalóteremben. Nemcsak a múlt hibáival nézett szembe, hanem a jövőre vonatkozó reményeiről, a józanságért vívott mindennapi harcáról és a gyermekeivel való kapcsolatáról is vallott. Gusztáv a beszédét a hálával kezdte, jelezve, hogy az élete új szakaszába lépett, amelyben a család és a gyógyulás áll a középpontban: „Nagyon hálás vagyok, hogy hazamehetek, hogy van egy kislányom, az a fajta betegség, amit ő kapott, azt egy feladatnak és nem egy büntetésnek próbálom megélni. Ezzel dolgom van, valami olyasmi, hogy talán még inkább figyeljek saját magamra, és nagyon remélem, hogy ez az ügy is lezárul.” A színész bízott benne, hogy a jogi procedúrák végre véget érnek , és a családja is békére lelhet. „Jövő héten van az anyukámnak még egy tárgyalása, és akkor azok is lezárulnak. Én most alapvetően nem akarok többet háborúzni. Csinálom a dolgomat, szeretném a fiammal telefonon felvenni a kapcsolatot, csak arról beszélni, ami a kettőnk dolga, és valahogy helyrehozni azt, ami lehet, hogy egyébként helyrehozható” – fogalmazott a bíróság előtt. A múlt démonai és a függőség elleni küzdelem végigkísérték az elmúlt éveit, erről is beszélt. Gusztáv nem szépítette a múltat, és nyíltan beszélt arról a mélypontról, amit a sajtó is nyomon követett, de hangsúlyozta, hogy a fia iránti szeretete mindvégig megkérdőjelezhetetlen volt. A színész az utolsó mondataiban kifejtette, hogy a szavak helyett most már a tettek beszélnek , és a jelenlegi életvitelével szeretne bizonyítani a gyermekének: „Én azt gondolom, és ez még az utolsó zárszóm, hogy én nem tudok semmit csinálni azon kívül, hogy tőle bocsánatot kértem, és alapvetően azzal, ahogy most élem az életemet, mutatni neki egy másik példát. Hogy egyszer jó dolog legyen Molnár Guszti fiának lenni, tehát, hogy azt mondani, hogy: 'ő klassz.'” Zárásként Molnár Gusztáv reálisan , illúziók nélkül beszélt az alkoholizmusáról, elismerve, hogy ez egy életfogytig tartó betegség, amivel mindennap meg kell küzdenie. Molnár Gusztáv
Eredeti cikk megtekintése →