Átfésülik az OMSZ teljes működését az új vezetés érkezése után
Index
2026-06-16 18:44
Az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) alapos átvilágítását nevezte az idei év legfontosabb feladatának a szervezet megbízott főigazgatója kedden az M1 aktuális csatornán. Constantinovits Miklós ezt nélkülözhetetlennek ítélte a továbblépéshez, számolt be az MTI.
Az OMSZ vezetője ugyanakkor kijelentette: a szakmai kontinuitás megőrzése és a hatékonyság növelése a legfontosabb az OMSZ új vezetése számára.
Constantinovits Miklós elmondta: továbbra is épít a mintegy 130 éves szervezet erős hagyományaira, bajtársiasságára. Folytatódik a korábban már megkezdett digitalizáció és megújul a minőségbiztosítás. Az új vezető közölte, hogy már felvette a kapcsolatot a szakszervezettel, meghallgatják a kollégák véleményét.
Szűcs Brigitta, az OMSZ új szóvivője arról beszélt: személyes élmény vitte a mentőszolgálathoz, fogadott segélyhíváskat és miután lehetővé vált, hogy nők is legyenek mentőtisztek, az első női mentőtisztek egyike lett. Szóvivői munkája mellett továbbra is vonul majd mentőtisztként és kezeli a segélyhívásokat – tette hozzá.
(Borítókép: Kovács Márton / MTI)
Kövesse az Indexet Facebookon is!