← Vissza

news.bsdnet.hu

Elképesztő állítás a Szőlő utcai Zsolti-bácsi ügyben: a koronatanú 4 millió forintot kapott a vallomásáért Magyar Péter testvérétől

Blikk 2026-06-16 18:40
Döbbenetes beszélgetést tett ki a YouTube-csatornájára Pócs János. A Fidesz országgyűlési képviselője egy korábbi Szőlő utcai nevelővel készített beszélgetést, aki elmondta: az elhíresült "Zsolti bácsi-s ügy" koronatanúja, Bangó Sándor hazudott az elhíresült vallomásában. Ráadásul biztos helyről tudja, hogy a miniszterelnök testvére, Magyar Márton fizetett neki 4 millió forintot, hogy valótlanságokat állítson. Blikk-összeállítás Ezeket látta már? A Pócs Pacekba YouTube-csatornán 19 órakor került a beszélgetés, ahol Kis Márió volt a vendége, aki korábban a Szőlő utcai intézményben dolgozott nevelőként. Személyesen is jól ismerte "Sanyikát". a befogadását is ő végezte annak idején. - 2026. május 1-jén kaptam egy emailt Kis Máriótól, amiben az állt: tisztelt Pócs János képviselő úr, egy fontos ügyben keresném. A Szőlő utcai Javítóintézetben dolgoztam. Tudom, hogy a Tisza Párt fizet a gyerekeknek, hogy fideszes politikusokat sározzanak be, kérem, vegye fel velem a kapcsolatot - kezdte a fideszes képviselő. - Az ügyben elhangzó részletek hitelességét bizonyítani vagy megállapítani nem az én dolgom. Viszont teljesítettem a kötelességemet, hiszen bűncselekmény gyanúja merült fel, így az ügyészségnek átadtam a korábbi beszélgetésünket. Ezután Kiss Márió vette át a szót. "2020-ban a Szőlő utcában dolgoztam nevelőként. Amikor megláttam a kontrollos interjút Sanyikáról, írtam a Kontrollnak egy levelet, hogy vegyék fel velem a kapcsolatot. Felhívott Magyar Márton, a Kontroll főszerkesztője, aki elmondta nekem, hogy Sanyikával már régebb óta tartja a kapcsolatot, október óta. Abban egyeztek meg, hogyha Sanyika kimondja a nevet, hogy ki a Zsolti bácsi , akkor Sanyika kap 4 millió forintot... - kezdte az egykori nevelő. - Pontosan nem emlékszem már, de azt hiszem, rablásért volt bent Bangó Sanyika az intézetben. Én voltam a befogadója. Azért is háborodtam fel az egész videón, amit a Kontroll készített vele, mert a videó legelején hazudott már, ugyanis azt mondta, hogy a volt igazgató úr fogadta be. Ez már rögtön nem volt igaz, mert a befogadását én intéztem." A nevelő állítása szerint Magyar Márton hívta őt fel és hosszan beszélgettek. Azt mondta, a Kontroll főszerkesztője még őt kérte meg, hogy beszéljen Sanyikával, hogy ne egyszerre vegye fel a 4 milliót, mert akkor hamar elveri. " Én azonnal megláttam a videóból, hogy hol hazudik a gyerek . Állítólag kimondta az interjúban, hogy ki is valójában Zsolti bácsi, de azt nem adták le a nyilvánosságra került anyagban. Egyébként már a Demokratikus Koalíció, Dobrev Kláráék is hordozták őt tavaly a rendőrségre, hogy tegyen vallomást, de ott sem tudott semmilyen bizonyítékot adni Zsolti bácsiról. Egyébként abszurd, hogy abba a javítóintézetbe be tudna menni mondjuk egy politikus. Oda se ki, se be nem jöhetett olyan, akinek nem volt bejárása. Legalább száz kamerán és négy-öt rendészen kell átmenni, amit nem lehet észrevétlenül megtenni. Én elbeszélgettem Bangó Sanyikával, és elmondtam neki, mint volt nevelője, hogy nem fair megvádolni valakit pénzért. Tudom, hogy menő ma Magyarországon vádaskodni és mindenkire ráhúzni, hogy tolvaj, pedofil, bármit. De abba nem gondolnak bele, hogy ezzel emberi életeket tesznek tönkre, akár politikus, akár nem az illető. És persze a gyerek életét is. Merthogy ő most 18-19 évesen kiáll a nyilvánosság elé , és az egész életét végig fogja kísérni az, hogy milliókért miket mondott. Én elmondtam neki, hogy nézd, Sanyika, ezek az emberek, akiket megvádolsz, be fognak perelni, és akik most felkértek erre téged, azok már nem fognak ott állni melletted. Erre azt mondta, hogy megígérték neki, hogy megvédik. Én ezt a beszélgetésünket felvettem és átadtam az ügyészségnek. Azt mondta Sanyika, hogy a 4 millió mellett szerveznek egy gyűjtést is Juhász Péterék, ahol már csaknem 100 millió forint jött össze és azt is megkaphatja. Felnőtt vagyok, azt csinálok, amit akarok. Az én döntésem, ezt mondta a találkozónkon nekem Sanyika." Kiss Márió állítja: sosem volt fideszes, egyszer sem szavazott a pártra, de az igazságért elmegy a falig. Nem hagyja, hogy ártatlan embereket és nevelőket hurcoljanak meg. "Én nem akarom kitörölni az önéletrajzomból a Szőlő utcát, mert ott nagyon sok jó szakember dolgozott, de hogy ezért mi mindannyian pedofilnak és bűnözőnek vagyunk elnevezve, azt kikérem magamnak! Nem gondolom, hogy a miniszterelnök felelős azért, amit a testvére csinál, de azt még a vak is látja, hogy ez egy Tisza Párthoz köthető, felépített stratégia amit ezzel az üggyel és ezzel a gyerekkel csinálnak. Az egész választási kampányuk a Zsolti bácsihoz volt köthető. Nyilván voltak a rendszernek hibái, de azt szakemberként mondom: ne biztassunk már gyerekeket arra, hogy felnőtteket vádoljanak meg pénzért , hogy abból politikai hasznot húzzanak. Azt maga Magyar Márton és Sanyika is elmondta, hogy végül megkapta a 4 millió forintot tőlük. Ennek az ügynek pontot kell tenni a végére, fel kell nyitni az emberek szemét, hogy attól, hogy különböző médiumok megkérnek gyerekeket, hogy nyilatkozzanak, az még nem jelenti azt, hogy igazat is mondanak. Amit én állítok, azt elmondtam az ügyészségen is, az egyik koronatanúja lettem az ügynek." Az elhangzottakkal kapcsolatban megkerestük Magyar Mártont és a Tisza Párt sajtóosztályát is. Amint választ kapunk az elküldött kérdéseinkre, cikkünket frissítjük.
Eredeti cikk megtekintése →