Tényleg elfogy a MOL a dízeltartaléka? – reagált az olajvállalat
Mandiner
2026-05-13 07:41
„A MOL minden partnerét kiszolgálja, ezáltal biztosítja a folyamatos és biztonságos ellátást” – hangsúlyozták kommentjükben.
Ahogy arról aMandineris beszámolt, Tóth Máté energiajogász kedden arra figyelmeztetett közösségi oldalán, hogy
48 órán belül elfogyhat a MOL-nál a stratégiai tartalékból származó dízel.
A szakértő továbbá arra is felhívta a figyelmet, hogy ugyan még rendelkezésre állnak stratégiai készletek, azonban a globális helyzet sem túl biztató. A világ teljes olajtartaléka is nagyjából egy hónapra elegendő,
miközben a globális készletek az elmúlt két hónapban mintegy 5 millió hordóval csökkentek
– fogalmazott.
A MOL-vállalat természetesen nem hagyhatta szó nélkül a megjelent sajtóhíreket. A dízel-tartalék esetleges elfogyásáról a következő kommentet tették:
Magyarország üzemanyag-ellátása stabil, dízel és benzin egyaránt rendelkezésre áll. A MOL minden partnerét kiszolgálja, ezáltal biztosítja a folyamatos és biztonságos ellátást”
– hangsúlyozták.
Nyitókép: MTVA/Bizományosi: Faludi Imre
Ezt is ajánljuk a témában
A globális olajkészletek két hónap alatt 5 millió hordóval csökkentek – írta Tóth Máté energiajogász.
Hol marad a vízió, és mi lesz a nagy ígéretek teljesítésével? Kovács András írása.
Ducsay Zsuzsanna Ruff Bálint minisztériumában látja majd el feladatait.
A Lannert Judit által felvázolt liberális képlet egy pszeudó-álszent-empátia, ami a gyakorlatban visszaüt.
A globális olajkészletek két hónap alatt 5 millió hordóval csökkentek – írta Tóth Máté energiajogász.
Az exportot korábban a Barátság kőolajvezeték leállása miatt függesztették fel.
Ahogy elindult az orosz olaj, visszafelé is mehet ugyanaz.
Az amerikai elnök egy hétfői eseményen beszélt a Republikánus Párton belüli lehetséges utódlásról.
Egy-másfél millió euró körüli összegért adhatják el az egyik legjobbjukat.
Maradok abban a budai házban, ahol a gyermekeim otthon vannak.