← Vissza

news.bsdnet.hu

Erdő Péter bíboros fogadta kedden Magyar Pétert

Telex 2026-06-16 18:57
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek fogadta Magyar Péter miniszterelnököt a budapesti prímási palotában, számolt be kedden a főegyházmegye Facebook-oldalán. Azt írták, a megbeszélés központi témája a miniszterelnök közeljövőben esedékes vatikáni látogatásának előkészítése volt. A látogatáson Magyar Péter XIV. Leó pápával is találkozik majd. „A találkozó a párbeszéd, a kölcsönös tisztelet és a közös felelősségvállalás jegyében zajlott” – írták. XIV. Leó pápa hétfőn újabb öt évre meghosszabbította Erdő Péter tagságát a Keleti Egyházak Dikasztériumában. Erdő Pétert 2015 júniusában nevezte ki először a kongregáció tagjának Ferenc pápa. A bíboros a Keleti Egyházak Dikasztériumával együtt az Apostoli Szentszék hét dikasztériumának tagja. Erdő Péter pünkösd alkalmából, május végén állt először kamera elé betegsége után. A 73 éves bíboros még februárban műtéti beavatkozáson esett át , ami után kórházban ápolták stabil állapotban. Betegségéből lábadozva küldte el húsvéti üzenetét is.
Eredeti cikk megtekintése →