Komplett bolondok
Magyar Hang
2026-06-16 19:00
Állítsa be, hogy a Magyar Hang cikkeit mindig az elsők között lássa a Google keresőben!
Mint aki halkan azon kapja magát, hogy már megint hangoskodik… Nem egy normális kezdőmondat, de hát mi születhetne egy még mindig abnormális világban? Tudom, tudom, ez végre egy normális világ, amelyben olyan örömöket élhetünk át, amilyenek pár hónapja még csak álomként jelentek meg a képzeletünkben, jelesül nem kell naponta hallanunk olyan fideszes élharcosok szövegelését (csúsztatását, mellébeszélését, hazudozását, ígérgetését, etc.), akik a szövegeikkel együtt a könyökünkön jöttek már ki, és végre értelmes, normális, érthető, betartható és betartott szövegeléseket hallhatunk, amelyek végre nem Oroszországot, hanem Európát juttatják eszünkbe. Szó szerint: nemcsak eszünkbe juttatják Európát, hanem kiváltképp azt érezhetjük, hogy itt vagyunk Európában, ahol mindig is voltunk, amíg az illiberális maffiafőnök át nem ült egy Szibériából ide terelt vadlóra.
Kézzel tapintható, szemmel látható, egyszerűen érzékelhető az öröm, a nyugalom, a békesség és a boldogság. Kicserélődött köröttünk a világ, és benne kicserélődtek az emberek. Természetesen azokról beszélek, akik (hozzám hasonlóan) várták, éhezték, szerették volna, akarták, hogy szűnjön már meg végre az a ránk kényszerített, befogadhatatlan, elviselhetetlen, gyalázatos rendszer, amely testi és lelki teherként púpként nehezedett a hátunkra. Képzeljük el Krasznahorkai László Nobel-díjat érő Sátántangóját az örökkévalóságig kitartó sárral és az idők végezetéig záporozó esővel úgy, hogy az utolsó fejezetet olvasva már hétágra süt a nap, és a regény végére fölszárad a sár. No, efféle történt a mi kis hazánkban, és ez akkor is megtörtént, ha a sárban tocsogó mocsok haszonélvezőiből máig megmaradt Orbán-isten hűséges hívei nem akarják észrevenni, hogy a nap sugaraiból nekik is jut, juthat, és a napelemeik is feltöltödhetnek belőle.
Már előfizető vagyok, bejelentkezem!