Óriási átalakulás jöhet a magyar kézilabdában – ők lehetnek Chema Rodríguez utódjai
Blikk
2026-06-16 19:07
Kedd délelőtt a Magyar Kézilabda-szövetség (MKSZ) hivatalosan is bejelentette Chema Rodríguez, a férfi válogatott szövetségi kapitányának menesztését. Sajtóhírek szerint a spanyol szakember kirúgása csak a kezdet volt, a szövetségnél is átalakítások jöhetnek. Közben az MKSZ elnöke, Ilyés Ferenc is megszólalt.
Pék Attila
Sport újságíró
Ezeket látta már?
Chema menesztése nem volt váratlan: 2022 tavaszán kapitánnyá előléptetett szakember iránt a bizalom azok után ingott meg, hogy a magyar válogatott elbukta ugyanis a szerbek elleni vb-selejtezős párharcot , majd szabadkártyát sem kaptunk a nemzetközi szövetségtől – ezzel a mieink esélyei arra is jelentősen csökkentek, hogy kijussanak a Los Angeles-i olimpiára.
A Ferenczvárosi C-közép – amely korábban Robbie Keane távozását is előrevetítette – információi szerint az MKSZ Sótonyi Lászlót és Tóth Edmondot tervezi felkérni a válogatott vezetésére.
Az MKSZ apparátusát is átszervezhetik, az oldal szerint Rupp Istvánt versenyigazgatót és Marczinka Zoltánt, a Nemzetközi Edzőképző Központ vezetőjét is elbocsáthatják.
Ilyés Ferenc, az MKSZ elnöke az InfoRádiónak azt mondta, mivel a férfi válogatott legközelebb novemberben játszik, van idejük Chema utódjának kiválasztására, de még az sem dőlt el, hogy főállású szövetségi kapitányban gondolkodnak-e.
– Azon vagyunk, hogy mihamarabb utódot keressünk, és ha minták van, akkor a közvéleménnyel közöljük. Nagyon friss az információ arról, hogy megváltunk az eddigi kapitánytól, folynak a tárgyalások, keressük a jelölteket, és bízom benne, hogy mihamarabb megtaláljuk az utódot, hiszen bár messze van még ez a november, de az előkészítésnek el kell kezdődnie. Ami Chema Rodríguezt illeti, a magyar fél oldaláról nézve nincsen semmilyen kötöttsége, ha egyszer úgy dönt a következő időszakban, hogy magyar klubhoz szerződne vagy más válogatott kapitányi tisztségét látná el – mondta az elnök.
magyar férfikézilabda-válogatott