A Red Bull is fellebbez a Monacói Nagydíj eredménye miatt
F1világ
2026-06-16 19:18
A Milton Keynes-i alakulat ugyanazt a lépést tette meg, mint a McLaren , amely kedden délután jelentette be, hogy fellebbez az ügyben.
A McLaren teljes közleményben erősítette meg döntését, amely szerint azért nyújt be fellebbezést a monacói eredményekkel kapcsolatban, mert úgy véli, hogy „ez az ügy fontos kérdéseket vet fel a sportszerűséggel, a szabályozási következetességgel és a verseny integritásával kapcsolatban.”
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Az ügy előzménye, hogy az FIA a Barcelona-Katalónia Nagydíj hétvégéjén bejelentette: Pierre Gaslyt visszahelyezik a harmadik helyre Monacóban, miután törölték a bokszutcai gyorshajtás gyanúja miatt kiszabott két öt másodperces időbüntetését.
HIRDETÉS
Az FIA elismerte, hogy a monacói bokszutcában az egyik időmérő hurok rövidebb volt a kelleténél, ennek következtében pedig több versenyző is hasonló büntetést kapott.
Az ügy kulcsfontosságú eleme, hogy a bokszutcai gyorshajtás miatt megbüntetett többi versenyző Gaslyval ellentétben már a futam során letöltötte a büntetését. Emiatt az FIA számára nem volt lehetséges visszafordítani azokat a büntetéseket, amelyeket már végrehajtottak.
Gasly harmadik helyre történő visszahelyezése Oscar Piastrit a negyedik helyről az ötödikre sorolta vissza, míg a Red Bull esetében Isack Hadjar dobogós helyezése helyett a negyedik pozícióba csúszott vissza.
Ferrari: új hátsó felnik segítették Hamiltont Barcelonában
Az osztrák istálló azért döntött a monacói eredmények megtámadása mellett, mert elsődleges aggályai Gasly visszahelyezésének sportbeli következményeihez, valamint a döntés lehetséges további hatásaihoz kapcsolódnak.
HIRDETÉS
A Mercedes csapatfőnöke, Toto Wolff a barcelonai hétvégén megerősítette, hogy az ezüstnyilak felülvizsgálati kérelmet nyújtottak be a monacói történések kapcsán.