DVTK: az MTK-tól érkezett támadó
NB1.hu
2026-06-16 19:33
Mindenáron nyerne, és gyorsan visszajuttatná új csapatát az élvonalba.
A DVTK hivatalosan bejelentette, hogy Babinszky Bence Diósgyőrben folytatja pályafutását.
Korábban már beszámoltunk róla, hogy Jurek Gábor végleg az MTK játékosa lehet , az üzlet részeként pedig Babinszky Bence a DVTK-hoz kerülhet. A kék-fehérek kedden délelőtt jelentették be Jurek érkezését, délután pedig a diósgyőri klub is közölte Babinszky megszerzését.
A 25 éves támadó az előző idényt az MTK fiókcsapatánál, az NB II-es Kozármislenynél töltötte, ahol 29 bajnokin kilenc gólt szerzett. Babinszky különleges futballcsaládból érkezik, hiszen az MTK és a magyar válogatott legendás játékosának, Palotás Péternek a dédunokája; Palotás tagja volt az 1954-es vb-ezüstérmes és az 1952-ben olimpiai bajnok magyar válogatottnak is.
A DVTK és a Puskás Akadémia játékosa is végleg az MTK-é lett
„Leginkább az jellemző rám, hogy mindenáron győzni szeretnék, ezért az erőm utolsó maradékáig hajtok. Azért érkeztem, hogy a DVTK minél hamarabb visszakerüljön oda, ahová való, és remélem, az idény végén együtt tudunk ünnepelni a szurkolókkal”
– mondta Babinszky Bence a klub Facebook-oldalán .
Babinszky az FTC utánpótlásában kezdte a futballt, majd az MTK akadémiáján járta végig a korosztályokat, és 18 és fél évesen mutatkozott be az NB II-ben. Később Kozármislenyben, Szentlőrincen, a Kelenben és Kaposvárott is szerepelt, utóbbi klubnál pedig igazán lendületbe jött.
A második kaposvári idényében 28 mérkőzésen 25 gólt szerzett, ezzel az NB III gólkirálya lett.