Szerbia és a Mol aláírta a NIS irányításáról szóló részvényesi megállapodást
ATV
2026-06-16 20:01
Megállapodott a Mol és Szerbia.
Aláírták a Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) irányításáról szóló részvényesi megállapodást a szerb kormány és a Mol képviselői – közölte a szerbiai közszolgálati televízió ( RTS ) kedden.
A szerb kormány által korábban elfogadott megállapodás lehetővé teszi, hogy amennyiben a Mol-csoport sikeresen megvásárolja a NIS többségi tulajdonát a Gazpromnyefttől, folytatódhasson a NIS fejlesztése és a pancsovai kőolajfinomító is tovább működhessen.