Erdő Péterrel találkozott Magyar Péter, a miniszterelnök a pápához készül
Magyar Hang
2026-06-16 20:04
Állítsa be, hogy a Magyar Hang cikkeit mindig az elsők között lássa a Google keresőben!
Erdő Péter bíboros, esztergom–budapesti érsek fogadta Magyar Péter miniszterelnököt a budapesti prímási palotában – számolt be kedden a főegyházmegye Facebook-oldalán.
A megbeszélés központi témája a miniszterelnök közeljövőben esedékes vatikáni látogatásának előkészítése volt. A látogatáson Magyar Péter XIV. Leó pápával is találkozik majd. „A találkozó a párbeszéd, a kölcsönös tisztelet és a közös felelősségvállalás jegyében zajlott” – írták.
XIV. Leó pápa hétfőn újabb öt évre meghosszabbította Erdő Péter tagságát a Keleti Egyházak Dikasztériumában. Erdő Pétert 2015 júniusában nevezte ki először a kongregáció tagjának Ferenc pápa. A bíboros a Keleti Egyházak Dikasztériumával együtt az Apostoli Szentszék hét dikasztériumának tagja.